pandemi sürecinin görünmez kahramanları

pandemi sürecinin görünmez kahramanları

Son yılların en büyük küresel sağlık sorunu olan Covid-19 salgınına karşı ilk günden itibaren önlemler alan Aksaray Belediyesi, çalışmalarını her alanda titizlikle sürdürüyor. Mezarlıklar Müdürlüğü’nde görev yapan personeller zorlu pandemi sürecinde fedakârca çalışmalarına devam ediyor.

Bir yandan virüsün kentte yayılımını azaltmaya yönelik çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri bir yandan da salgın veya başka sebeplerle hayatını kaybedenlerin defin işlemlerini aksatmıyor.

Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı tüm Personeller sahada iş sağlığı ve güvenliğinin gerektirdiği şekilde tam donanımla çalışıyor. Ölüm nedeni Covid-19 veya şüpheli görülen cenazeler hastanede yıkanarak polis eşliğinde mezarlıklara gönderiliyor.

Virüsün bulaşıcı etkilerini ortadan kaldırmanın mücadelesini veren ekipler defin işlemi sırasında cenaze yakınlarını virüse karşı koyarak dini vecibelerin yerine getirmelerini sağlıyor.

Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personeller Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile vatandaşların en acı gününde gece gündüz demeden hizmet vermeye çalışıyor.

Korona virüs salgını ile birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen genelge çerçevesinde gassallar başta olmak üzere personeller siperlik, maske, eldiven, çizme gibi koruyucu kıyafetlerle vatandaşlara hizmeti sürdürülüyor.

Salgın öncesinde Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları ile defin işlemleri esnasında kullanılacak; kefen bezi, el sabunu, çörek otu, gül suyu, 1 çift eldiven, peştamal, pamuk, sünger, kafurun otu ve 1 adet havlu gibi ürünlerin cenaze yakınlarına ücretsiz olarak verilmesi hizmeti de aksatılmıyor.

Ayrıca Aksaray Belediyesi, Türkiye’nin her yerine ücretsiz olarak cenaze nakil hizmeti veriyor. Aksaray Belediyesi’nin salgın öncesinde vatandaşların hizmetine sunduğu taziye çadırlarında belediye tarafından semaver, çay, şeker, lokum, gül suyu, peçete ve bardağın olduğu taziye paketi hizmeti de ücretsiz olarak verilmeye devam ediyor.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER