şehit öğretmenler düzenlenen sergiyle anıldı

şehit öğretmenler düzenlenen sergiyle anıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı, Öğretmenler Günü münasebetiyle, şehit öğretmenlerin fotoğraflarından vinol baskı tekniği kullanılarak türetilen ve 29 eserden oluşan bir sergi düzenledi.

Böylesi önemli bir günde, kültür ve sanat ögeleri kullanılarak şehit öğretmenlerin anılmasının son derece kıymetli olduğunu söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Sergide dışa yansıyan ilk unsur belki resimler gibi görünüyor ama derinlerde çok daha farklı anlamlar gizli. Görsel ve işitsel malzemelerin kişiliklerin inşasında önemli bir işleve sahip olduğunu biliyoruz” dedi. Öğretmenler Günü’nde, şehit öğretmenleri anmaya vesile olan serginin düzenlenmesine emek veren herkese teşekkür ettiklerini de belirten Şahin, “Bir kere daha şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin de Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz” dedi. Sergi açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş, şehit öğretmenleri asla unutmayacaklarını belirtirken, Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Semra Kılıç Karatay ise eserlerin hazırlanış sürecine dair bilgiler verdi.

Katılımcıların sergi gezmesinin ardından, etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan isimlere Rektör Şahin tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER