tatlı su kabinlerinin sayısı artıyor

tatlı su kabinlerinin sayısı artıyor

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ’’

Aksaray Belediyesi, kot farkından dolayı tatlı su şebekesi olmayan noktalara yerleştirdiği su kabinlerinin sayısını artırıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, seçim çalışmaları sırasında özellikle tatlı su konusunda vatandaşlardan yoğun talep almış, bu konunun çözümü için vatandaşlara söz vermişti.

Bazı mahallelere kot farkından kaynaklı tatlı su çeşmesi şebeke hattı yapılamıyordu. Vatandaşların tatlı su ihtiyacını karşılamanın mücadelesini içerisinde çalışmalar yürüten Belediye ekipleri kot farkından dolayı şebeke hattı olmayan mahallelere tatlı su kabinleri yerleştirerek vatandaşların tatlı suya erişimini kolaylaştırmıştı.

Aksaray Belediyesi atölyelerinde üretilen su kabinleri geçtiğimiz yıl tatlı su şebeke hattı olmayan Cumhuriyet, Yunus Emre, Kalanlar, Bedir Muhtar, Zafer, İstiklal, çiftlik, Hacı Hasanlı, Mehmet Akif Ersoy, Yavuz Sultan Selim ve Hürriyet Mahallerine yerleştirildi.

5 ton su kapasitesine sahip, dekoratif ve şık bir görünümlü su kabinleri bir yılı aşkın süre boyunca kesintisiz bir şekilde vatandaşların tatlı su ihtiyacını karşılıyor.

Tatlı Su Kabinlerinden faydalanan vatandaşların çözüm odaklı bu hizmeti takdir ile karşılaması üzerine Belediye ekipleri su kabinlerinin sayısını artırma kararı aldı. Belediye ekipleri yeni su kabinlerinin yerleştirileceği noktaların belirlenmesi üzerine çalışma başlattı. Yeni su kabinlerinin 9 farklı noktada daha hizmet vereceğinin bilgisi paylaşıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tatlı su kabinlerinin sayısının arttırılmasına yönelik yaptığı açıklamada su kabinleri projesinin çözüm odaklı projelerden bir tanesi olduğunu ifade etti. Daha önce uygulanan mahallelerde vatandaşlardan olumlu dönütler aldıklarını ve bu sebeple de su kabinlerinin sayısını artıracaklarının bilgisini verdi. Başkan Dinçer, yeni su kabinleri için 9 farklı noktanın belirlenmesine yönelik çalışma yapıldığını duyurdu

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER