tıp fakültesi morfolaji binası için yer tespiti yapıldı

tıp fakültesi morfolaji binası için yer tespiti yapıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Tıp Fakültesi Morfoloji Binası için saha incelemelerinin başladığını, hedeflerinin 2021 yılında inşaat çalışmalarına başlamak olduğunu söyledi.

Bina için bir süredir yer tespit çalışmalarının sürdüğünü, Mühendislik Fakültesi ile Yeni Sosyal Tesis arasında kalan alanın uygun olarak değerlendirildiğini kaydeden Rektör Şahin, üst yönetimle birlikte belirlenen alanda incelemeler yaptı. Birinci ve dördüncü sınıf tıp öğrencilerinin bu yıl Aksaray’da eğitim-öğretime başladığını ve tıp öğrencilerinin sayısının peyderpey artacağını belirten Şahin, “Hali hazırda Merkezi Derslikler ve ASÜBTAM’ın bazı bölümleri Tıp Fakültesi için düzenlendi ve herhangi bir eksiklik söz konusu değil. Ancak Tıp Fakültesi’ndeki faaliyetlerin verimini arttırmak için morfoloji binası büyük önem teşkil ediyor. Biz, süreci en başından beri takip ediyor ve nitelikli bir bina yatırımı için üzerimize düşen ödevlerimizi yerine getiriyoruz. Gerekli görüşmelerin ardından çalışmalar anlamlı bir zemine oturdu. Bir süredir yer tespiti ile alakalı çalışmalar devam etmekteydi, o da tamamlandı. Hedefimiz 2021 yılında bina inşaatına başlamak. Süreç bundan sonra çok daha hızlı şekilde ilerleyecektir” dedi. Derslikler, amfiler, laboratuvarlar, toplantı ve konferans salonları, personel ve uygulama odalarının yer alacağı bina, tıp eğitimi için gerekli tüm donanımlara sahip olacak.

Rektör Şahin’le birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz, Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş, bina yapımı için planlanan alanı inceledi ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy’dan bilgiler aldı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER