toplu taşıma araçların da vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor

toplu taşıma araçların da vatandaşların ateş ölçümleri yapılıyor

Aksaray Belediyesi, Koronavirüse karşı aldığı tedbirleri yoğunlaştırarak sürdürüyor. Daha önce Şehirlerarası Otobüs Terminalinde seyahat etmeye hazırlanan yolcularda hes kodu uygulaması başlatan ekipler, şehir içi toplu taşıma araçları kullanan vatandaşların ateş ölçümlerini yapıyor.

Aksaray Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Koronavirüsüne karşı tedbir almaya devam ediyor. Halk sağlığını korumak için tüm kamu kurumları dahil, insanların yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte eden ekipler, şehir içinde otobüs bekleme durakları ve toplu ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile özel halk otobüslerini düzenli olarak dezenfekte ediyor.

Zabıta ekipleri, günün belli saatlerinde şehri içi toplu ulaşım araçlarını kullanan yolcuların ateş ölçümü yaparken vatandaşların otobüs içinde ve bekleme duraklarında sosyal mesafe, maske ve hijyen konusunda ikazda bulunuyor.

İnsanların sağlıklı seyahat edebilmesi için toplu ulaşım araçlarında belirli aralıklarda ateş ölçümlerinin yapılacağı bildirildi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER