Türkiye'nin en kaliteli sarımsağı Aksaray'da üretiliyor

Türkiye'nin en kaliteli sarımsağı Aksaray'da üretiliyor

BELEDİYE BAŞKANI EVREN DİÇER; ‘’ACIPINAR'DA ÜRETİLEN SARIMSAK AKSARAY'IN MARKA ÜRÜNÜ HALİNE GELDİ’’

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile birlikte Acıpınar Köyünde başlayan sarımsak hasadında üreticileri ziyaret ettiler.

Son yıllarda Aksaray Merkeze bağlı Acıpınar köyünde üretimi yaygınlaşarak ülkemize katma değer kazandıran ürünlerden olan sarımsak ürününün hasadı Aksaray’da başladı. Hasat yapan çiftçileri Belediye Başkanı Evren Dinçer ve beraberindeki Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ile Tarım ve Orman İl müdürü Bülent Saklav yalnız bırakmadı. Belediye Başkanı Evren Dinçer hasatın hayırlı olması temennisinde bulunmak için gittiği Acıpınar köyünde sarımsak üreticileri ile sohbet ederek sarımsak yetiştiriciliği hakkında üreticilerden bilgi aldı. 

Çiftçilerle birlikte hasat yapan Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Acıpınarlı hemşehrilerimiz ürettikleri sarımsak ürünü ile ülkemize katma değer kazandırıyorlar. Acıpınar köyümüzde yetiştirilen bu ürünler Türkiye’nin her noktasında alıcı buluyor. Sevilerek tüketilen şifa deposu bir ürün şehrimizde yetişiyor. Bizlerde bu ürünü yetiştirerek şehrimizin marka ürünü haline getiren çiftçilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Hasatlarının bol ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. İfadelerini kullandı.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER