üniversitemiz çalışanlarımızın katkılarıyla büyüyor

üniversitemiz çalışanlarımızın katkılarıyla büyüyor
Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, 15’inci kuruluş yıldönümünde Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ), pek çok alanda yakaladığı büyüme ivmesini arttırarak yoluna devam ettiğini söyledi.

Salgın kurallarına üst düzeyde riayet edilerek hazırlanan kahvaltı toplantılarında akademisyenlerle buluşan Rektör Şahin, ASÜ’nün 15’inci kuruluş yıldönümüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Fiziki bakımdan elzem ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunu tamamlayan ASÜ’nün akademik performans olarak da yükselen bir grafiğe sahip olduğunu ve tercih edilirliğinin her geçen yıl arttığını kaydeden Şahin, “Eğitim-öğretim faaliyetlerinin niteliği gelişiyor, toplumsal hayatın farklı noktalarına olan katkı artıyor ve kurumsal altyapı güçleniyor. Bunların yanı sıra -Aksaray’ın bir medeniyetler şehri olması hasebiyle de- kültürel birikimin nesillere aktarılması fonksiyonu daha belirgin şekilde kendisini gösteriyor. Bütüncül bir pencereden bakıldığında ASÜ, pek çok alanda yakaladığı başarıyı yükselterek yoluna devam ediyor” dedi. Bunun tek başına Rektör veya yönetim kademesinin başarısı olmadığını, her güzel işin ekip çalışmasının bir yansıması olduğunu ileten Prof. Şahin, “Akademisyenlerimiz, idari çalışanlarımız, iç ve dış paydaşlarımız… Başarı hepimizin ortak eseridir. Birlikte büyüdük. Biz, sizlerin de çok önemli katkılarıyla, ülkemiz, şehrimiz ve milletimiz için en iyi işleri üretme amacıyla çalışıyoruz ve herkese katkıları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından Rektör Şahin akademisyenleri dinledi, süren ve planlanan çalışmalara dair görüşlerini aldı.
Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER