Vali Hamza Aydoğdu: “Şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz

Vali Hamza Aydoğdu: “Şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz

Kıbrıs Barış Harekâtının 46. yıl dönümünde Aksaray Belediyesinin ev sahipliğinde Aksaraylı gaziler, Aksaray Belediyesine ait sosyal tesisinde ağırlandı. Programa Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ, gaziler ve aileleri katıldı.

Düzenlenen programda gazilerle bir süre sohbet eden Vali Hamza Aydoğdu yaptığı konuşmasında; “Şairin dediği gibi, ‘Bayrakları bayrak yapan üstünde ki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Bizim topraklarımız şehit ve gazilerimizin kanlarıyla yoğrulmuştur ”dedi.

Türk İslam kültüründe gazilik ve şehitlik gibi kutsal unvanı olduğunu bunun başka bir millete nasip olmayan bir unvan olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu: “Osmanlıdan bu yana şehitlerimiz gazilerimiz vatan için canları feda etmiştir. Biz şehitlerimizin ve gazilerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Çünkü bir insanın kendi canından kendi nefsinden fedakârlık yapması öyle sözle söylenebilecek kolay bir şey değildir. Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, dua ile yad ediyoruz. Hayatta olan gezilerimize Allah’tan uzun ömürler dilerim. Kıbrıs barış harekâtının 46. Yıldönümünde sizlerle bir arada bulunmak, aynı havayı teneffüs etmek Cenabı Allah’ın bize verdiği en büyük şereflerden biridir. Allah hepinizden razı olsun. Belediye başkanımıza bizleri bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise Ulusun bağımsızlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimize ve vücutlarını siper ederek gazilik mertebesine ulaşan Kahraman gazilere minnet ve şükran ile andığını söyledi. Başkan Dinçer konuşmasının devamında “Kıbrıs barış harekâtının yıl dönümündeyiz. Şehitlerimize rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Vatan uğruna canlarını veren şehitlerimiz, gazilerimiz bizim gurur ve onur kaynağımızdır. Gazilerimizin bizim hayatımızda her zaman önemli bir yeri vardır. Belediye olarak her zaman sizlerin yanındayız. Sizlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ ise 46 yıl önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kıbrıs’a havadan karadan ve denizden çıkarma yaptığını söyledi. “Ayşe Tatile Çıktı” parolasıyla adaya 37 bin Mehmetçiğin çıktığını aktaran Dağ; “Kahraman ordumuz Kıbrıs’ta zulme dur diyerek sınırları belirledi. Bugün Akdeniz bizimse bu Kıbrıs harekâtı ile oldu. “diye konuştu.

Aileleriyle birlikte programa katılan Gaziler anılarını paylaşırken Vali Aydoğdu ve Belediye Başkanı Dinçer’e kedilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER