Vali Hamza Aydoğdu UMKE Koordinasyon Merkezi ve 112 Başhekimliğini ziyaret etti

Vali Hamza Aydoğdu UMKE Koordinasyon Merkezi ve 112 Başhekimliğini ziyaret etti

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beraberinde İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildal ile UMKE –Ulusal Medikal Kurtarma Koordinasyon Merkezi ile 112 Başhekimliğine ziyarette bulunarak görevleri; hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini yürütmek olan sağlık ekipleri ile bir süre sohbet etti.

Yürütülen hizmetler hakkında bilgi alarak sağlık çalışanları ile bir süre görüşen Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada İzmir’de meydana gelen ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan 6.6 şiddetinde depremin ardından Aksaray’dan arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 8 kişilik UMKE ekibinin görevlendirildiğini söyledi. Ekiplerin diğer tüm arama kurtarma ekipleri ile büyük bir gayretle çalışmalarına devam ettiğini kaydeden Vali Aydoğdu depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.

-Aksaray’da ‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyası başlatıldı

Deprem sonrasında AFAD tarafından battaniye ve temel gıda maddesi ihtiyacı olduğunun bildirildiğini bu kapsamla Valilik ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde ‘Aksaray’ın Kalbi İzmir İçin Atıyor’ yardım kampanyası başlatıldığını ifade eden Vali Aydoğdu kampanya kapsamında 2 bin battaniyenin temin edildiğini gıda paketlerinin de hazırlanarak İzmir’e gönderileceğini söyledi.

-Aksaray tek yürek İzmir’in yanında

Vali Aydoğdu açıklamasında; “Deprem afeti tüm Türkiye’yi üzüntüye boğdu. Hepimiz üzüldük kurtarma ekiplerimiz yardıma koşarken tüm vatandaşlarımızda dualarıyla İzmirli kardeşlerimizin yanlarında oldular. Biz de hemen depremden sonra Aksaray genelinde Aksaray belediyesiyle birlikte bir yardım kampanyası başlattık. AFAD’ın içerisinde istediği standart yardım paketi ve kullanılmamış battaniye ihtiyacı için başlatılan kampanyaya Aksaray’da 2000 tane battaniye teslim alındı. Yine gıda paketlerimizde hazırlanıyor. Yardım tırlarımızı İzmir e göndereceğiz. Kampanyaya tüm Aksaraylı hemşerilerimiz ciddi anlamda riayet gösterdi. Bütün sivil toplum örgütleri, iş adamları ve STK ‘lar, yine oda başkanları, oda temsilcileri kampanyamıza destek oldu. Aksaray böyle zor günler de tek yürek olarak İzmir in yanın da olduğunu herkese gösterecek. Depremzede kardeşlerimiz için Türkiye de de çok ciddi anlamda bir destek kampanyası var. Bu bizim necip milletimizin gerçekten genetik yapısında olan bir durum. Başka bir millette bu çok fazla olduğunu düşünmüyorum. Bu zor zamanda bir birimize kenetlenerek birbirimizin acılarını paylaşarak zor süreçleri hep birlikte aşacağız. Allah devletimizi, milletimizi daha büyük afatlar dan bela ve musibetlerden korusun’ diye konuştu.

Vali Hamza Aydoğdu UMKE ve 112 Ambulans Acil Sağlık ekiplerine moral ziyaretinde bulunduklarını belirterek sağlık ekiplerine çalışmaları ve görevlerinde başarılar diledi.

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER