Yaşama hakkı torbaya sığmaz torba yasa teklifi derhal geri çekilmelidir

Yaşama hakkı torbaya sığmaz torba yasa  teklifi derhal geri çekilmelidir

Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmektedir.

*Her ne kadar kamuoyunun yoğun tepkisi sonucu 6. Madde geri çekilmiş de olsa bu yeterli değildir* 24 Kasım Salı 2020 de görüşülecek olan

TORBA YASA TEKLİFİ TÜMÜYLE GERİ ÇEKİLMELİDİR……..

Sermayenin talepleri doğrultusunda hazırlanan ve kamu yararına aykırı düzenlemeler içeren kanun teklifinin TBMM de kabul edilmesi, ülkemiz ve geleceğimiz açısından birçok yeni soruna yol açacaktır.

Örneğin bu düzenlemeyle, lastik, çöp ve orman atıklarının yakılarak elektrik üretilmesi “yenilenebilir enerji” kapsamına alınmaktadır Türkiye’nin ömrünü tamamlamış lastikler, şehir çöpleri ve orman atıklarının yakılmasıyla üretilecek enerjiye değil; ucuz, sağlıklı ve çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarına gereksinimi vardır.

Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP ) üyesi olan Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER )

Tüm milletvekillerimizi söz konusu düzenlemeyi yeniden gözden geçirmeye çağırıyor ve Torba Yasa Teklifinin Çevre ile ilgili bölümlerin Tümüyle TBMM Gündeminden geri çekilmesini istiyoruz.

Salgınlarda ve her gün bir yenisiyle karşı karşıya geldiğimiz depremler de adeta fırsat bilinerek, enerjiyi de, gıdayı da, doğamızı da, yaşam hakkımızı da torbaya sığdıramazsınız. Doğamız sermaye değil yaşam alanımızdır.

Eskişehir Çevre Koruma Ve Geliştirme Derneği

M.Sadık YURTMAN ( Başkan ) Tel = 0532 312 64 84

Hilmi Alper

15 Eylül 1969 doğumluyum. Aksaray Merkez Büyük Bölcek mh doğdum. Öğretimimi Aksaray’da tamladım evliyim 3 çocuk babasıyım 1990 ve 2017 yılları arasında devlet mercilerinde görev yaptım 27 yıllık devlet dairelerindeki tecrübelerimi kendi iş yerimde uyguluyorum. Şu anda gayrimenkul otomotiv ve ayrıca Türkiye Kulisi Haber merkezi Aksaray İl temsilcisi olarak görevimi severek yapıyorum. Çevremdeki olaylara karşı duyarlı, araştırmayı seven, bir insanın zamanla değil de öğrendiği her bilgi ile biraz daha büyüdüğünü düşünen meraklı bir kişiliğe sahibim. Etrafımdaki yenilikleri hemen fark eden ve bu konuda araştırmalar yaparak bu yeniliği öğrenmeye çalışan bir karakterim var. Olaylara önce kendi bakış açım ile sonra karşımdakinin bakış açısı ile ve en son olarak ise dışarıdan izleyen bir insanın bakış açısı ile bakarım. İnsanlar ile konuşmayı çok seven, sorulan sorulara büyük bir zevkle cevap veren, en iyi olmak için elimden geleni yapan bir kişiliğe sahibim. Hayatımda her zaman yeniliklere açık ileri görüşlü bulunduğu ortama hemen adapte olabilen bir kişiliğe sahibim ileri görüşlülüğümün bana kazandırdığı yenilikler ile daha da ilerleyeceğime inanılıyorum. Türkiye kulisi Aksaray İl Temsilcisi Hilmi ALPER


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER