Uzaydan Gelen Büyüleyici Video

Uzaya yükünü bıraktıktan sonra, bir mum gibi yeryüzüne geri dönen 70 metrelik dev roketleri dışarıdan görmeye alışkınız. Şirketin ve Elon Musk’ın paylaştığı son video ise bu kez tüm olanları roketin içinden gösteriyor

Devletlere uzay taşımacılığı hizmeti veren SpaceX, aynı zamanda maliyet düşürme işinde de çok iyi. Yükleri Dünya yörüngesine bırakıp geri dönen Falcon roketleri, tüm zamanların en önemli uzay buluşları arasında gösteriliyor. Her fırlatmada atıl duruma geçmedikleri ve yeniden kullanılabildikleri için masrafları büyük oranda azaltıyorlar. 

Üç adet 70 metrelik Falcon 9 roketinin yan yana getirilmesiyle oluşan Falcon Heavy roketi de yükünü bıraktıktan sonra, yeniden 3 parça halinde yeryüzüne dönüyor. SpaceX, geçtiğimiz ay bir başarılı Falcon Heavy operasyonu daha gerçekleştirerek tarihe geçmişti. Ana roket yine okyanusa çakılsa da iki yan roket başarılı bir şekilde dönüş yapmıştı.

Uzaya yükünü bıraktıktan sonra, bir mum gibi yeryüzüne geri dönen 70 metrelik dev roketleri dışarıdan görmeye alışkınız. Şirketin ve Elon Musk’ın paylaştığı son video ise bu kez tüm olanları roketin içinden gösteriyor.

webtekno.com

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER