Seksenler Dizisi Geri Mi Dönüyor?

TRT 1'de geçtiğimiz yıl final yapan Seksenler dizisinin geri döneceği duyuruldu

Seksenler Dizisi Geri Mi Dönüyor?

TRT 1 ekranlarında geçtiğimiz yıl final yapan Seksenler dizisinin yapımcılığını üstlenen Birol Güven, dizinin ekranlara geri döneceğini sosyal medya hesabından duyurdu. Ayrıca  Güven, dizinin yeni sezon senaryosunu yazdıklarını duyurdu.

Kadrosunda Rasim Öztekin, Şoray Uzun, Serhat Kılıç, Ceyhun Fersoy ve Özlem Türkad gibi isimlerin bulunduğu Seksenler dizisinin sevenlerini heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Yapımcı Birol Güven, dizinin yeni sezon senaryosunu yazdıklarını duyurdu.

6 sezon boyunca TRT 1 ekranlarında seksenli yılların aile ilişkilerini ve sıcaklığını dizisinde konu edinen Birol Güven, 'Yazmaya başladık'' diyerek dizinin 7. sezondan itibaren devam edeceğini duyurdu.

Yeni isimlerle görüşülüyor: 228. bölümüyle ekrana vedan eden Seksenler dizisinin Ekim ayında ekranda olması beklenirken, dizi oyuncuları için hem eski isimlerle görüşüldüğünü hem de yeni isimlerle anlaşıldığı öğrenildi.

HANGİ KANALDA YAYINLANACAK ?

Ancak dizinin 7. sezonundan itibaren hangi kanalda yayınlanacağı ise henüz netlik kazanmadı. 6 sezon boyunca TRT ekranlarında izleyicisiyle buluşan dizinin, yeni sezonda da aynı kanalda yayınlanması tahmin ediliyor.

SEKSENLER DİZİSİNİN KONUSU:

1980’li yıllara komik bir bakış… Türkiye’nin 32 yıllık geçmişinin ve değişiminin hikayesi… Klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini hedefleyen eğlenceli bir dönem sit-com’u olan dizide sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediği gözler önüne seriliyor.

Seksenler dizisi bize kaybettiğimiz insani değerleri yeni nesillere tekrar kazandırmak amacıyla geçmişe yapılmış eğlenceli bir yolculuk olarak gösteriliyor.

Ayrıca Seksenler dizisi, o yılları yaşamış olanlar kadar yaşamamış olan gençlerin ve çocukların da ilgisini çekmişti.

PEKİ SEKSENLER FİNAL BÖLÜMÜNDE NE OLMUŞTU ?

Seksenler’in en büyük aşıkları, Çınaraltı Mahallesi’nde düzenlenen toplu nikah töreninde evlendi. Butik Ali yıllardır aşık olduğu Dilek’e kavuşurken, uzun zamandır nişanlı olan ve evlenmeyi dört gözle bekleyen Elvan ve Şahin de bu toplu nikah töreninde muradına erdi.

Öte yandan Nazlı sonunda Niyazi’nin evlenme teklifini kabul ederek, Niyazi’ye büyük bir mutluluk yaşatır.

Çağatay ve Funda ise ailelerini tanıştırarak evlilik yolundaki ilk adımlarını atarlar. Gülden ve Ahmet’in ikinci çocuklarının cinsiyeti aileler arasında tatlı bir tartışmaya sebep olur.

Butik Ali yeni giriştiği su işinde çok başarılı olur, bu haber başta Dilek olmak üzere herkesi çok mutlu eder. Kasap Bahtiyar ve kardeşi Sinan memleketleri Adana’ya dönmeye karar verirler.

Kaynak: medyaradar

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 12:55
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER