2020 KPSS Öğretmenlik alanı soru kitapçıkları yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını internet adresi üzerinden yayımladı.

2020 KPSS Öğretmenlik alanı soru kitapçıkları yayımlandı

ÖSYM, 20 Eylül’de yapılan 2020-KPSS ÖABT Temel Soru Kitapçıkları ile cevap anahtarlarını (her test için yüzde 10) internet sitesinden erişime açtı. ÖSYM’den yapılan açıklamada, "Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 21 Eylül 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz" denildi.

OLCME SECME VE YERLESTIRME MERKEZI (OSYM) 2020 KAMU PERSONEL SECME SINAVI (KPSS) OGRETMENLIK ALAN BILGISI (OABT) TEMEL SORU KITAPCIKLARI VE CEVAP ANAHTARLARINI YAYIMLADI. FOTO-ANKARA-DHA

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER