Uzmanlar yorumladı! Altında son durum

Küresel piyasalarda artan risk iştahı ve dolardaki gelişmelere karşın 1,800 dolar sınırında tutunan dolar, bu düzeyde yatay hareket ediyor. Petrol fiyatları ise, Covid-19 pandemisinde ikinci dalganın gelebileceğine ilişkin haberlerin etkisiyle oluşan talep kaygılarıyla hafif düştü.

Uzmanlar yorumladı! Altında son durum

Ünlü Menkul Değerler Araştırma'dan Murat Akyol, "Ons altın yatay seyrediyor" başlıklı analizinde, altının ons fiyatının geçen hafta 1,800 dolar düzeyini aştıktan sonra değer kazanmaktan çok "kazanımlarını koruma çabası" sergilediğine işaret etti ve ekledi:

"Bu kapsamda yukarı yönlü denemelerin uzun süredir ilk direnç noktası olarak gördüğümüz 1820 dolara yaklaştıkça belirgin şekilde ivme kaybettiğini görüyoruz. Ancak korona virüse ilişkin endişeler sürdükçe değerli metallerin dirençli bir görünüm sergilemesini bekleriz. Bu noktada aşı haberlerinin risk iştahını desteklemesi durumunda ise bunun kâr satışlarını tetikleyebileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Orta-uzun vadede ise özellikle likidite koşullarının güçlü olması nedeniyle korona virüs bir endişe kaynağı olmaktan çıks

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2020, 03:21
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER