En Uygun Konut Kredisi Faizi Ziraat Bankası'nda

Ziraat Bankası konut kredisi ürünleri kapsamında enflasyon endeksli konut kredisinin yanında yüzde 0.98’den başlayan faiz oranları sunmaya devam ediyor.

En Uygun Konut Kredisi Faizi Ziraat Bankası'nda

FİRMA KATKILI KONUT KREDİSİNDE FAİZ 0,98

Kredipazarı'nda yer alan habere göre, banka güncel olarak Firma Katkı Paylı Konut Kredisi ürünü kapsamında yüzde 0.98, Enflasyon Endeksli Konut kredisi ürünü kapsamında yüzde 1.50 ve standart konut kredisi için yüzde 1.55’den başlayan faiz oranları sunuyor.

Ziraat Bankası konut kredileri için azami olarak 10 yıl vadeye kadar konut kredisi kullandırıyor. Banka en fazla konut değerinin yüzde 80’ine kadar kredi sağlıyor. Konut kredisine ek olarak kredi süresince hayat ve konut sigortasını ise zorunlu tutuyor.

10 YIL VADE İMKANI

Ziraat Bankası geçtiğimiz yılın son ayların beri anlaşma sağlanan konut firmalarının projelerin firma katkı payı ile beraber yüzde 0.98 faiz oranı kullandırıyor. Faiz oranı 750 bin liraya kadar 10 yıl vadeli yurt genelinde tüm anlaşmalı konutlar için geçerli.

ENFLASYONA ENDESKLİ KONUT KREDİSİ

Enflasyon Endeksli Konut Kredisi için Ziraat Bankası’nın faiz oranları Haziran TÜFE oranlarında yaşanan gerilemeye bağlı olarak 25 puan düşüşle yüzde 1.50’ ye geriledi. Banka enflasyon oranlarına bağlı olarak düşüş ve artış gösteren konut kredisi kullandırıyor. TÜFE de beklenen tahmini düşüşle beraber faiz oranlarının psikolojik seviye olan yüzde 1’in altına inmesi bekleniyor.

ZİRAAT'TE KONUT KREDİSİ FAİZİ 1,55

Ziraat Bankası standart konut kredisi faizleri kapsamında ise 100 bin liraya kadar yüzde 1.55, 500 bin liraya kadar yüzde 1.65 ve üzeri kullanımlar için yüzde 1.69 faiz oranı sunuyor.

KREDİ HESAPLAMA

Ziraat Bankası'ndan en uygun faiz oranı olan yüzde 0.98 ile 150 bin lira tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında 10 yıl vadeli kredinin aylık taksitleri yaklaşık 1.500 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi de 170 bin liraya karşılık geliyor.

GÜNCEL KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER