Ev Sigortası Hangi Hasarları Karşılamaz?

Konut sigortasıyla, hırsızlık, yangın, deprem, su baskını gibi benzeri hasarlara ek olarak ek teminatlar da poliçe kapsamına alınabiliyor.

Ev Sigortası Hangi Hasarları Karşılamaz?

Konut sigortasıyla, hırsızlık, yangın, deprem, su baskını gibi benzeri hasarlara ek olarak ek teminatlar da poliçe kapsamına alınabiliyor.

Böylelikle konutlarda meydana gelebilecek ve yaşanma ihtimali bulunan zararlar teminat altına alınıyor.

Konut Sigortasının Karşılamadığı Hasarlar:

Savaş ve savaşın neden olduğu her türlü olay, istila, yabancı düşman hareketleri, iç savaş, isyan, ihtilal, ayaklanma ve bunların getirdiği askeri hareketler nedeniyle meydana gelen olaylar  

Herhangi bir nükleer yakıttan ya da nükleer yakıtın yanması sonucunda nükleer atıklardan meydana gelen bütün durumlar. Radyasyonların veya radyo-aktivite bulaşmalarının sonucunda gerçekleşen askeri ve inzibati önlemlerin oluşturduğu zararlar  

Kamu otoritesi tarafından sigortalı varlıklar üzerinde gerçekleştirilecek tasarruflar gerekçesiyle oluşan tüm hasarlar  

Sigortalı varlıkların (yangın haricinde) kendi kusurlarından veya kendi bünyelerinde yaşanan bozulmalar nedeniyle meydana gelen hasarlar.

Sigortalı varlıkların (yine yangın haricinde) işlenmek üzere veya başka bir sebeple ateşe tutulmasından, ateş bulunan bir yere atılmasından kaynaklanan veya ısıtma, aydınlatma, ütüleme aletleri, lamba, sigara, mum ve benzeri şeylerle temasa geçmesiyle oluşan durumlar.

Elektrikle çalışan her türlü motor, elektronik alet, cihaz, tesisat ve kordonlarının kısa devre, topraklama, voltaj iniş çıkışları nedeniyle ortaya çıkan tüm durumlar.

Alçak basınç nedeniyle kapların içeri doğru çökmesi, yırtılması, benzeri şekilde deformasyonu, yıpranması, santrifüj kuvvetler ve mekanik olaylar nedeniyle sigortalı cihaz ya da motorlardaki zararlar.

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER