Konut Kredisi Faizlerinde Bayram Öncesi Son Durum!

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını 0,99' çekmesinin ardından özel bankalardan da peş peşe indirimler gelmeye başladı. İndirimin yapıldığı 1 haftalık süreçte 34 bin kişi kredi kullanmak için bankalara koştu. İşte konut kredisinde son durum.

Konut Kredisi Faizlerinde Bayram Öncesi Son Durum!

KAMU BANKALRINDA FAİZ YÜZDE 0,99

Kredipazari'nda yer alan habere göre, Temmuz sonunda Merkez Bankası’nın uyguladığı politika faiz indirimi ve ardından dolar ve euro yanan düşüşler bankaların kredi maliyetlerini düşürdü. Gelişmeler sonrasında bankalar hızla faiz oranlarını düşürmeye başladı.

Ağustos başında Ziraat Bankası öncülüğünde en sert konut kredisi faiz indirimi kamu bankalarında yaşandı. Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım Bankaları kampanyalı konut kredisi faizlerini %1’in altına çekti.

ÖZEL BANKALARDA FAİZ İNDİRDİ

Özel bankalarda da devam eden faiz indirimleri Ağustos ayı itibariyle hızlandı. Ağustos başından itibaren 12 banka konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı.

Bayram öncesinde en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankalarının kampanyalı ürünlerinde yüzde 0.99’a düştü. Özel bankalarda ise en düşük konut kredisi faizi yüzde 1.39’a kadar geriledi. Haftanın son işlem günü itibariyle konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 1.73’e geriledi.

9 Ağustos itibariyle en düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden 15 yıl vadede 250 bin lira tutarlı konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde kredinin aylık taksitleri 2 bin 980 lira oluyor. Kredinin vade sonunda toplam geri ödemesi 536 bin liraya karşılık geliyor.

KONUT KREDİSİNDE SON DURUM

Ziraat Bankası konut ürün paketi kapsamında yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka yüzde 1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

İNG sigortalı konut kredisi ürünü için 12 ay vadeye kadar yüzde 1.54 36 ay vadeye kadar yüzde 1.42 ve 48 - 120 ay arası vadeler için yüzde 1.39 faiz oranı sunuyor.

Akbank 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.41, 10 yıl vadeye dek ise yüzde 1.39 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.

Garanti BBVA 10 yıl vadede konut kredisi için yüzde 1.41 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

ICBC Bank dün gerçekleştirdiği indirim sonrasında kampanyalı yeni evim konut kredisi için yüzde 1.43 faiz oranı sunmaya başladı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ise 10 yıl vadeye dek yüzde 1.47 konut finansmanı kar payı oranı sunuyor.

Yapı Kredi Bankası yüzde 1.49 faiz oranı ile 10 yıla kadar konut kredisi kullandırıyor.

TEB kampanyalı konut kredisi için yüzde 1.49 faiz oranı ile 10 yıla kadar kredi imkanı sunuyor.

Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek yüzde 1.6 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

İş Bankası da kampanyalı konut kredisi kapsamında 10 yıl vadeye dek yüzde 1.6 faiz oranı uyguluyor.

QNB Finansbank 10 yıl vadeye dek yüzde 1.69 faiz oranı ile konut kredisi sunuyor.

Şekerbank 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.79, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.94 konut kredisi faiz oranı sunuyor.

HSBC Bank 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.99 faizli konut kredisi kullandırıyor.

DenizBank kampanyalı konut kredisi için yüzde 2.05 faiz oranı ile kredi sunuyor.

Anadolubank konut kredisi faiz oranları dahilinde 5 yıla kadar yüzde 1.99 10 yıl vadeye kadar ise yüzde 2.25 faiz oranı uyguluyor.

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER