Özelleştirme İdaresi Başkanlığı En Gözde Bölgeleri Satışa Çıkardı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) sahil bölgeler başta olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinde bulunan değerli taşınmazları satışa çıkardı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı En Gözde Bölgeleri Satışa Çıkardı

Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Yatırımcılara Duyuru’ başlıklı ilanında Türkiye genelinde 41 taşınmaz satışa çıkarıldı.

ÖİB ilanlarında muhammen bedelin asgari yüzde 3’ü kadar geçici teminat, yüzde 10’u kadar da kesin teminat bedeli alıyor.

Dünkü listenin bu anlamda en kıymetlisi İstanbul Şile Balibey’de Ağlayan Kayalar mevkiindeki yaklaşık 33 bin metrekarelik spor alanı niteliğindeki parsel oldu.

Söz konusu yer için geçici teminat bedeli 2.5 milyon lira olarak açıklandı.

Yine Şile’de Uzunkum Plajı yakınında bulunan yaklaşık 21 bin metrekarelik tarla niteliğine sahip parsel için de geçici teminat bedeli 2 milyon lira olarak açıklandı. 

Kemer'de İki Parsel

Listenin dikkat çeken yerlerinden biri de Antalya Kemer’de toplam 8 bin 178 metrekare büyüklüğünde yan yana iki parsel oldu.

Bunlar için 1 milyon 800 bin lira geçici teminat bedeli istenirken, söz konusu yerler kaymakamlık ve adliye binası için ayrılırken ÖİB’nin yaptığı imar değişikliğiyle otele dönüştürülmüştü.  

Adana Yüreğin Devlet Hastanesi’nin hemen yanında bulunan ve yine geçen temmuz ayında ilan edilen imar planı değişikliğiyle kentsel çalışma alanı, ticari alan ilan edilen 14 bin 821 metrekarelik arsa da 1 milyon 350 bin lira geçici teminat bedeliyle satışa sunuldu.

ÖİB tarafından satışa çıkarılan diğer yerler arasında İstanbul Çatalca; Antalya Döşemealtı;  Ankara  İncek, Karaali, Yenimahalle; Eskişehir Odunpazarı; Amasya Merzifon; Kütahya Parmakören; Elazığ Sürsürü, Kesrik; Iğdır, Ağrı, Kars Merkez; Edirne İpsala, Keşan, Uzunköprü; Tekirdağ Ergene; Adana Yüreğir; Samsun Tekkeköy'de yer alıyor.

Son teklif verme tarihi 19 ila 28 Nisan tarihlerinde olurken, ihale günleri parseline göre değişiyor. İhaleler birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak şartıyla ‘pazarlık’ usulüyle gerçekleşecek. Daha sonra pazarlık görüşmeleri devam eden teklif sahiplerinin katılımıyla son açık artırma turuyla sona erecek.

Hürriyet

Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER