Geleceğe Dönüş'e Adım Adım

Back to the Future üçlemesinin ardından serinin son halkasına bir film daha eklenmesi dair iddialar artıyor

Geleceğe Dönüş'e Adım Adım

1985 tarihli ik filminin sinema tarihindeki yerinin ayrı olduğu Back to th Future üçlemesi birçoğumuzun gönlünde ayrı bir yere sahip. Serinin son halkasının üzerinden geçen 29 yılın ardından Back to the Future 4 için sesler yükseliyor.

Back to the Future serisinde Doctor Emmett Brown’ı canlandıran efsane oyuncu Christopher Lloyd yeni açıklamalarda bulundu. Usta aktör Back to the Future 4’un iklim değişikliği problemine odaklanan bir film olması hâlinde, yeni filme çoktan hazır olduğunu dile getirdi.

Robert Zemeckis yönetmenliğinde zamanda yolculuk temalı filmlerin en özeli olmaya başarmış Geleceğe Dönüş için bir devam filmi ihtimaline çoğu hayran burun kıvırabilir. Hele hele bir yeniden çevrim kararı muhtemel eleştirileri de beraberinde getirecektir.

Ancak Christopher Lloyd gibi bir isimden böyle bir açıklamanın gelmesi, işleri her anlamda değiştirebilir. Lloyd’un zaten eskiden beri bir devam filmi düşüncesi vardı. Ancak şartlar bir türlü olgunlaşmamıştı.

Aktörün Comic Book‘a verdiği son söyleşi ise işin boyutunu değiştiriyor.

“Bence iklim değişikliği gibi herkes için önem arz eden, evrensel bir konuya dair mesaj iletilmesi şart. Şu anda olanları filme eklemenin bir yolunu bulmalı ve ilk üç filmin duygusunu sürdürmeyi başarmalıyız. Bu zorlu bir şey. Çünkü kimse başka bir hayal kırıklığı daha yaşamak istemez. Bilmiyorum. Yeni bir film beni mutlu eder ama bekleyip göreceğiz.”

Christopher Lloyd bu şekilde konuşuyor olsa da henüz daha resmi bir ağızdan güncel bir açıklama gelmiş değil. Serinin yönetmeni Robert Zemeckis ve yazarlarından Bob Gale’in, yapılan son açıklamalara bakış açısı nasıl, bilmiyoruz.

Bildiğimiz bir şey varsa o da yeniden çevrim ve geçmişte tutmuş filmlerin devamı için yapılan yapımların şu sıralar hayli revaçta olduğu. Öyle ya da böyle Geleceğe Dönüş serisinin bu modaya uyup uymayacağını hep birlikte göreceğiz.

 Kaynak: kayiprihtim

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER