Kıyı Emniyet Müdürlüğü Personel Alımı

Kıyı Emniyet Müdürlüğü, en az lise mezunu 47 personel alacak

Kıyı Emniyet Müdürlüğü Personel Alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, 47 personel istihdamı için yapılan duyuru, Resmi Gazete'de yayımlandı. Ardından İşkur'da yayınlanan ilana göre yeni alınacak çalışanlardan en az lise mezunu olması bekleniyor. Çalışanlar KPSS'siz ve düşük KPSS puanı ile alınacak.

KIYI EMNİYETİ MEMUR ALIMI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, toplamda 47 adet personel alımı gerçekleştirecek. Bu 47 personel,  8 Yağcı, 18 Gemici, 3 ader ikici Mühendis, 2 kişi ikinci kapan, 3 kişi başmühendis, 4 büro personeli, 2 haberleşme Mühendisi, 2 Elektrik ve Elektronik mühendisi ve 1 harita teknikeri olarak belirlendi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne, başvuru yapacak adayların taşıması gereken şartlar açıklandı.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olması,
  • Kamusal hakları kullanmaktan mahrum olmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Diğer kuruluşlarda mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak; askerlik çağına gelmemiş, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfa geçirilmiş veya muaf olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

KPSS ŞARTI ARANMIYOR

Yayınlanan ilanda, lise mezunu çalışanlarda KPSS şartı aranmıyor. Lisans ve ön lisans ilanlarında ise 60 KPSS puanı şartı aranıyor.

KONTEJYANLAR

  • Önlisans mezunu personel alımı: 1 Harita Teknikeri, alımı yapılacak.
  • Lise mezunu personel alımı: 8 Yağcı, 18 Gemici alımı yapılacak.
  • Lisans mezunu personel alımı: 3 kontenjana 2. Mühendis, 2 kontenjana 2. Kaptan, 3 Başmühendis, 4 Büro Personeli (Memur), 4 Büro Personeli (Memur), 2 Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, 2 Elektrik ve Elektronik Mühendisi alımı yapılacak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

İlana başvurmak isteyen adaylar, İŞKUR'un web sitesinden iş arayan kısmından giriş yapmalı. Ardından iş ilanları bölümünden, iş yeri türü olarak kamu'yu seçmeli. İlan tarihi kısmından son 24 saati seçince ilanlar sıralanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 14:53
Türkiye Kulisi Editör 3


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER