KPSS Alan Bilgisi Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

Adaylar, 20-21 Temmuz'da yapılacak KPSS lisans düzeyi oturumları için giriş belgelerine "https://ais.osym.gov.tr" adresinden ulaşabilecekler

KPSS Alan Bilgisi Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tar,afından 20-21 Temmuz'da yapılacak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi oturumları erişime açıldığı duyuruldu. 

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2019-KPSS lisans düzeyi alan bilgisi 1, 2, ve 3. oturum sınava giriş belgeleri açıklandı.

20 Temmuz'da yapılacak KPSS alan bilgisi sınavları 1. oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve KPSS alan bilgisi sınavları 2. oturumu (hukuk, iktisat, maliye) ile 21 Temmuz'da uygulanacak KPSS alan bilgisi sınavları 3. oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) adaylarının, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden edinebilecekler.

Adaylara, 20 Temmuz'daki KPSS alan bilgisi sınavları 1. oturumu ve 21 Temmuz'daki 3. oturum için saat 10.00'dan sonra,  20 Temmuz'daki 2. oturum için de saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacakları uyarısı yapıldı.

AA

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER