Başkentte Yangın! 5 Kişi Hayatını Kaybetti!

Ankara Valisi Vasip Şahin: "Bu binada maalesef sebebini bilmediğimiz, daha kesinleştirmediğimiz bir sebeple yangın çıkıyor. Yapılan araştırmada şu an içeride başka insan yok ama asıl detaylı çalışma, soğutma çalışmaları tamamlandıktan sonra yapılacak"

Başkentte Yangın! 5 Kişi Hayatını Kaybetti!

Ankara Valisi Vasip Şahin, İskitler'de 5 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili, "Binada maalesef sebebini bilmediğimiz, daha kesinleştirmediğimiz bir sebeple yangınçıkıyor. Yapılan araştırmada şu an içeride başka insan yok ama asıl detaylı çalışma, soğutma çalışmaları tamamlandıktan sonra yapılacak." dedi.

Başkentteki İskitler Ata SanayiSitesi'nde bulunan 3 katlı metruk binada çıkan, 5 kişinin öldüğü yangında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılanların sayısı 12'ye çıktı.

Yangında yaşamını yitiren kişilerin kimlik tespitine ilişkin çalışmalar sürüyor.

Yangının ardından hastaneye kaldırılanlardan 6'sının kimliklerinin Rıdvan Ç, Seyfi D, Ahmet M, Molla Muhammed V, Huday N. ve Zümrüt Ç. olduğu belirlendi.

AK Parti Ankara Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Tiryaki, yaptığı açıklamada, yangının çıktığı bölgenin kentsel dönüşüm alanında olduğunu belirterek, "Binaların çoğu yıkıldı, metruk binalarda kaçak olarak kalınan yerlerde maalesef bu üzücü durum oldu. Şu anda üzüntümüzün nedeni ölülerimiz var. Yaralıların kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. Yaralıların sağlık durumları hakkında kesin bilgimiz yok." diye konuştu.

Savcının incelemesinin ardından 5 kişinin cenazeleri, Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Yangında dumandan etkilenen 12 kişinin hastanelerdeki tedavisi sürüyor

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 13:45
Türkiye Kulisi Editör 1


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER