Big Boyz Festivalinde Korkunç Kaza

Kemer Country Club’da gerçekleştirilen Big Boyz Festivali’nde kontrolden çıkan off road aracının kalabalığın arasına dalmasıyla çok sayıda kişi yaralandı

Big Boyz Festivalinde Korkunç Kaza

Kemer Country Club’da gerçekleştirilen, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Big Boyz Festivali’nde kontrolden çıkan off road aracının kalabalığın arasına dalmasıyla çok sayıda kişi yaralandı. 

Big Boyz Festivali'nde sergilenen bir test aracı henüz belirlenemeyen bir nedenle seyircilerin arasına daldı. Olayda 5'i ağır 11 kişi yaralandı.

Yaralananlar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Polis güvenlik önlemleri alırken, festival iptal edildi ve hukuki süreç başlatıldı.

Kazanın nedeni araştırılıyor.

Olay yerindeki bir görgü tanığının sosyal medyada paylaştığı açıklaması: 

Off-road araçlarından birine biri biniyor, gaza basıyor ve araç hızlanınca da kendini aşağı atıyor. Araç sürücüsüz şekilde Canik Silah'ın atış ve eğitim verdiği standa girdi. Saat 13:40 civarıydı. Ben ve 2 arkadaşım iç kısımda silah atış eğitimi için 15 kişilik bir ekiple oturuyorduk. Kapı kapalıydı. Kapının dışında ise ortalama 15 kişi daha bekliyordu ve atış alanında insanlar vardı. O başı boş araç hepimizin üstüne geldi. Benim bulunduğum alanı yıkmadan önce de önüne geleni altına almış.

ORGANİZASYON ŞİRKETİNDEN AÇIKLAMA

Big Boyz Festivalini düzenleyen Alice Organizasyon'dan yapılan açıklamada, "16 Haziran 2019 tarihinde festival alanındaki katılımcı bir firmanın standında sergilenen test aracındaki henüz tespit edilemeyen sebeplerden dolayı bir kaza yaşanmıştır. Can kaybı yaşanmayan bu üzücü olayda yaralanan vatandaşlarımıza alanda bulunan sağlık görevlileri anında ilk müdahaleyi yapmışlardır. Yaralıların tedavileri kaldırıldıkları hastanede devam etmektedir. Kazanın ardından festival iptal edilmiştir. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır" denildi.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 18:31
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER