e-Devlet'ten 1.100 TL Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi Sosyal Destek Başvuru 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihtiyaç sahibi ailelere hane başına verilen bin liralık nakdi yardımın 1.100 liraya çıkartılıp yeniden başlatıldığını belirterek, "Diğer yandan KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz" dedi.

e-Devlet'ten 1.100 TL Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Pandemi Sosyal Destek Başvuru 2021

İhtiyaç sahibi ailelere hane başına verilen 1.000 liralık nakdi yardımı 1.100 liraya çıkartarak yeniden başlattıklarını söyleyen Erdoğan, "Bunun için 2 milyar 540 milyon liralık bir kaynak tahsis ettik. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik. Belediyelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlar kurumlarımızda bu süreçte milletimizi pek çok proje ile desteklemeyi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

İnternet Üzerinden Nakdi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahiplerine verilen ödemeler için E-Devlet üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifre girişi ile başvuru yapılıyor. 1.100 TL pandemi başvurusu, yine aynı ekran üzerinden de sorgulanabiliyor.

Pandemi Sosyal Destek Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

Pandemi Sosyal Destek Başvuru Sonuçları Nasıl öğrenilir?

E-Devlet üzerinden 1.100 lira sosyal yardım parası sorgulamak için aşağıdaki bağlantı üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra arama butonu üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" bölümüne gelin.

Daha sonra sorgulamak için butona tıklayın. Sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer almaktadır.

Dolayısıyla başvurunuzu tamamladıktan sonra detayları başvuru sayfasından görebilirsiniz.

E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU VE SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 14:16
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER