Küçükkaya'dan Tarihi Yayın Sonrası İlk Açıklama!

İBB Başkan adaylarının katıldığı oturumun moderatörü İsmail Küçükkaya, tarihi buluşmanın ardından ilk kez konuştu

Küçükkaya'dan Tarihi Yayın Sonrası İlk Açıklama!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı ortak yayının moderatörü gazeteci İsmail Küçükkaya, yayının ardından ilk kez konuşarak, tarihi buluşmanın detaylarını verdi.

Yayın öncesi yaşananlara da değinen Küçükkaya, "Ben Binali Yıldırım'a da, Ekrem İmamoğlu'na da herhangi bir talepleri var mı diye sordum. Soru verilmez ancak genel bir çerçeve çizmek gerekiyordu" dedi.

Küçükkaya şöyle devam etti:

"Ama mesela bir sınav düşünün. Öğretmen soruları vermez ama şuralara şuralara çalışın der. Ben de öyle yaptım. İstanbul seçimleriyle birlikte engelli ve kadın meselelerini de tartışacağız dedim. Bazı meslektaşlarım eleştiri getiriyor ama ben temiz ve adil olduğunu düşünüyorum. 15 yıldır gazeteciler ilk kez böyle bir programa ilk kez tanık oldu. 

Bu arada format bana ait değil. Engin Altay ve Mahir Ünal'a ait. Bana da sordular, ben de küçük taleplerde bulundum. Sonra her iki adaya da fikirleri soruldu, sonuç olarak ortaya böyle bir format çıktı. Formata ilişkin eleştiriler bana yönelik değil. Ben de robot değilim sonuçta, sonra adaylara sorular sordurdum. Ekrem Bey şaşırdı, soru sırası hakkında sorular sordu. Binali Bey de şaşırdı, şöyle bir baktı. Ama ortaya çok güzel bir tablo çıktı."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER