Marmara'da Sıcaklık Artıyor

Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da Sıcaklık Artıyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölge genelinde az bulutlu ve açık hava bekleniyor.

Akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği bölgede, yer yer pus ve sis öngörülüyor.

Bölgede hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği, rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Doğu'da kutup şartları hakim...

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında Iğdır'da 1, Erzincan'da 3, Erzurum'da 12, Ağrı'da 13, Ardahan'da 16, Kars'ta 20 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklığının Iğdır'da 12, Erzincan'da 11, Kars'ta 6, Ardahan'da 5, Ağrı ve Erzurum'da 4 derece olması öngörülüyor.

Kar kalınlıkları Erzurum ve Ağrı'da 36, Ardahan'da 13, Kars'ta 6, kayak merkezlerinden ise Ergan'da 190, Palandöken'de 122, Sarıkamış'ta 87 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, bölgede sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklar ve bölge genelinde eğimli yerlerde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 11:37
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER