'Pedofili' İçeren Kitabın Yazarı Abdullah Şevki'ye Soruşturma

''Pedofili" içeren ifadelerin bulunduğu 'Zümrüt Apartmanı' kitabının yazarı Abdullah Şevki hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

'Pedofili' İçeren Kitabın Yazarı Abdullah Şevki'ye Soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı "pedofili" içeren ifadelerin bulunduğu kitabın yazarı Abdullah Şevki hakkında soruşturma başlattı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibarelerle ilgili Abdullah Şevki hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 226. maddesi uyarınca "müstehcenlik" suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

"MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi ve "Çocuklarımızın yüksek yararı ve toplumsal ahlaki yapımızın korunması önceliğimizdir. Bakanlık olarak çocuklarımızın ruhsal, psikolojik ve fiziksel gelişimlerini etkileyecek her türlü olumsuz içerikle mücadelemiz devam edecektir" ifadesine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Abdullah Şevki tarafından yazılan ve Kurgu Kültür Merkezi Yayınları etiketiyle yayınlanan 'Zümrüt Apartmanı' kitabında yer alan pedofili içeren satırlar bugün sosyal medyada infial yarattı. Birçok kişi, çeşitli internet sitelerinde satışı devam eden kitabın, derhal toplatılması gerektiğini savundu. 

YAYINEVİ MÜDÜRÜ: SİZİN KARGA BEYNİNİZ KALDIRAMAZ

Bunun üzerine Kurgu Kültür Merkezi Yayınları Müdürü Alaattin Topçu, "Kurgu Kültür Merkezi Yayınları" adlı Instagram hesabından, "Sizin o karga beyniniz Abdullah Şevki'yi Alaattin Topçu'yu ve kurguyu kaldıramaz. O nedenle sizin linç kültürünüz tarihin her döneminde yenilgiye ve zavallılığa mahkumdur" ifadelerini kullandı.

SATIŞTAN KALDIRILDI

Abdullah Şevki'nin Kurgu Kültür Merkezi Yayınları etiketiyle yayınlanan Zümrüt Apartmanı kitabında pedofili satırların yer aldığı ortaya çıktı. Bu skandal sözlerin yer aldığı satırların sosyal medyada gündeme oturdu. Bunun üzerine Abdullah Şevki ve Zümrüt Apartmanı hakkında araştırmalar başladı. Çıkan bu haber üzerine birçok yayınevi, internet sitelerinde kitabın satışını durdurdu veya satıştan kaldırdı.

ZÜMRÜT APARTMANI VE SKANDAL KISIM

Abdullah Şevki, Kurgu Kültür Merkezi Yayınları etiketiyle yayınlanan Zümrüt Apartmanı kitabında, pedofili içeren, okuyanların tepkisini çeken satırların yer aldığı ortaya çıktı. O satırlarda çok küçük bir çocuk ile yaşanan cinsel ilişki anlatılıyor. Bu satırlar sosyal medyada infial yarattı. Halen çeşitli internet sitelerinde satışı devam eden kitabın, derhal toplatılması talep edildi.

ABDULLAH ŞEVKİ KİMDİR?

Abdullah Şevki, 1953'te İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İktisat ve Felsefe dallarında yüksek lisans yaptı. Çeşitli kamu görevlerinde, uzun süre yurtdışında bulundu. İngilizce ve Fransızcadan çeviriler yaptı. Sonraki yıllarda yaşamı boyunca en çok istediği amaca ulaşarak, okumak ve yazmak dışında hemen hiçbir şeyle ilgilenmedi. İngilizce ve Fransızca dillerinden çeviriler yaptı.

Abdullah Şevki, ilk şiirini 1980 yılında Oluşum dergisinde yayımladı. Sonraki yıllarda Agora, Oluşum, Tan, Yeryüzü Konukları, Sözcükler, Sesimiz, Türk Dili, Kum, Kül, Berfin-Bahar, Dünya-Kitap, Şiir Ülkesi, Damar, Yom Sanat, Düzyazı Defteri, Patika, Budala, Eski, İmlasız, Pencere, Şiiri Özlüyorum, Ünlem, Hece vb. gibi birçok yazın dergisinde şiir, şiir çevirileri, eleştiri, deneme, araştırma ve öyküler yayımladı. Edebiyat çalışmalarını, popülerliğin aldatıcılığına kapılmadan, dil yetisinin ona özel alanını kullanarak estetik, ama söylenmemiş sözü bulmak ve insanlığa sunmak amacıyla sürdürmeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 22:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
G z
G z - 2 yıl Önce

abdullah şevki Söylenmemiş sözü ararken bulmuş. Beyinsiz . Wc adındaki şiiri beyin kapasitesini gösteriyor. Bu adamın tedaviye ihtiyacı var. Da bu şiirleri, bu kitapları basan yayın evi. Ne bastığına bakmıyormu?

Gülsen
Gülsen - 2 yıl Önce

Serefsiz ler bide yayin evi destekliyor örömcek kendimiz basmazmis Allah topukuzun belasini versin!! Neyi beynimiz basmiyor kücücük bir cocuga yapilan igrencligimi serefsizler yayin evi de kapatilmali ve cok büyük ceaza alinmali ahlaksiz köpekler!!! Cocugun neyinden yararlaniyon Allah belani versin senin gibi domuz beyinli seytanlari elimize vermediler o pis bokunuzu kesip sonra da götünüze kizik demir sokmali organlariniz canim canli gözünüzün önünde kesilmeli Allah belanizi versin sizin!!! Bütüb dünya susdukca böyle sapiklar artar Allah belanizi versi!!!!!

Esra deniz
Esra deniz - 2 yıl Önce

Bu sapiklarin cezasi biran once verilmeli..yoksa cocuk istizmrlari asla bitmez

SIRADAKİ HABER