Pegasus'tan 23 Haziran Biletlerine Kesintisiz İade ve İptal Hakkı!

YSK'nın iptal ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 23 Haziran'da yeniden yapılacağının kesinleşmesi üzerine Pegasus, yolcularına kesintisiz iade ve iptal hakkı sunacağını açıkladı

Pegasus'tan 23 Haziran Biletlerine Kesintisiz İade ve İptal Hakkı!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin olağanüstü itirazı sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etti. Yeniden yapılacak olan seçimlerin tarihi 23 Haziran olarak belirlendi. Hava yolları şirketi Pegasus, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, önceden alınmış 23 Haziran 2019'u kapsayan biletlerin kesintisiz iade ve iptal edilebileceğini duyurdu.

Ayrıca 23 Haziran'a bağlı herhangi bir tarihe alınan dönüş biletlerde de aynı hakkın kullanılabileceğini açıkladı. Pegasus, "Talepleriniz için son tarih 31 Mayıs olup 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz" dedi.

Yasa ne diyor?

Seçim kararından habersiz olarak daha önceden erken rezervasyon ile tatil planı yapanların, 'force majeure' olarak adlandırılan 'mücbir sebep' ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilecek rezervasyon iptallerinde ücretin tamamının iadesinin yapılması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER