Çocukların Hayal Gücü Teknoloji ile Buluşacak

Yaratıcı Çocuk Festivali'nde AR teknolojisi ile çocukların sanat eserleri gerçeğe dönüşecek

Çocukların Hayal Gücü Teknoloji ile Buluşacak

Çocukların hayal gücünü kullanarak yarattıkları sanat eserlerinin AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisi ile gerçeğe dönüştürüleceği, Yaratıcı Çocuk Festivali 25-26 Mayıs tarihleri arasında Küçükçiftlik Park'ta düzenlenecek. 

 2 gün boyunca çocuklar, atölye ve etkinliklerle yaratıcı dünyalarını geliştirirken, ebeveynler ise sektörün duayen ismi Prof. Dr. Belma Tuğrul’un “Oyunun Gücüne Güven” konulu söyleşisinde, oyunların çocuklar üzerindeki etki ve önemi hakkında bilgi sahibi olacak. Aynı zamanda katılımcı aileler, çocuklarının gücüne daha fazla güvenmenin neden önemli olduğunu Belma Tuğrul’un uzman görüşüyle birleştirecek.

ÇOCUKLAR HAYALLERİYLE 3 BOYUTLU DEV AKVARYUM YARATACAK 

Festival boyunca katılımcı ebeveyn ve çocuklar, Özgür Yaratıcılık Alanı’nda birbirinden renkli boyalarla başladıkları yaratıcılık yolculuğunu AR teknolojisi ile gerçeğe dönüştürecek. Diledikleri renklerle sualtı canlılarını boyayan minikler, eserlerini 3 boyutlu olarak görebileceği gibi yarattıkları eserlerden dev bir sualtı dünyası oluşturabilecek. Böylece çocuklar el ve motor becerilerini geliştirirken, yaratıcılıkla teknolojinin buluşmasıyla eserlerinin hareketlendiğine tanık olacak. Alanda bulunan dev ekranda minik sanatçıların oluşturduğu dev akvaryum, tüm katılımcıların ilgi odağı olacak.

Ebeveynler ise çocuklarının yaşadıkları bu heyecana ortak olurken, sosyal medya üzerinden yapacakları paylaşımlarla anında sürpriz hediye kazanma şansına sahip olacak.

 Yıldız Sanatları atölyesinde çocuklar, algoritmik düşünceye sanatsal bakış açısı kazandırırken, Eğlenceli Kalemler Yaratıcı Eller atölyesiyle renkleri yaratıcılıklarıyla birleştirecek. Zıt Renkler Birbirini Çeker atölyesinde sanat sever minikler renk çemberi üzerindeki zıt renkleri bir araya getirerek renk armonisiyle tanışabilecek. Diğer yandan Yaratıcı Dalgıçlar Su Altında atölyesinde, rengarenk oyun hamurları ile eğlenceli bir su altı dünyası yaratma fırsatı bulacak çocuklar, Pofuduk Dondurmalar atölyesinde ise boyanın en kabarık hali ile yaratıcı dondurmalar yapabilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER