CSO Sezon Vedasını Ankaralılar İle Yaptı

CSO sezonu bitirmeden önce son konserinde Ankaralı sanatseverlerle birlikteydi

CSO Sezon Vedasını Ankaralılar İle Yaptı

CSO sezonun son konserinde Ankaralı sanatseverlere müzik ziyafeti sundu. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile düzenlenen konseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Müzik Direktörü Şef Rengim Gökmen yönetti.

Sezon Kapanış Konseri'nin ilk bölümü, İlyas Mirzayev'in Fagot Konçertosu ile başladı. Konçertoyu, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası fagot sanatçısı Tolga Alpay yorumladı. Eser, Ankara'da ilk kez dinleyiciyle buluştu.

Konserin ikinci bölümünde ise senfoni ile Türk müziği enstrümanlarının buluştuğu Fazıl Say'ın Opus 78 Numaralı İstanbul Senfonisi seslendirildi.

Solistler neyzen Burcu Karadağ, bendir sanatçısı Aykut Köselerli ve kanun sanatçısı Hakan Güngör, Opus 78 Numaralı İstanbul Senfonisini, orkestrayla icra etti.

"SEZON BOYUNCA BİR TEK KOLTUĞUMUZ BİLE BOŞ KALMADI"

CSO Müzik Direktörü Rengim Gökmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CSO'nun yoğun bir sezonu geride bıraktığını belirterek, "Çalışmaya devam ediyoruz. Haziran ayında sınavlar, konser turneleri var. Çok sıkı bir şekilde yeni sezon hazırlığımızı sürdürüyoruz." dedi.

CSO'nun, geçen hafta 6 binin üzerinde çocuğa konser verdiğini, ODTÜ'de Gençlik Konseri'nde dinleyiciyle buluştuğunu aktaran Gökmen, bu yıl çok dolu bir sezon geçirdiklerini belirtti. Gökmen, şunları kaydetti:

"Sezon boyunca bir tek koltuğumuz bile boş kalmadı. Arena konserleri, açık hava konserleri, ODTÜ Stadyum Konseri'nde büyük dinleyici kitlesiyle karşılaştık. Dinleyicilerimize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki sezon daha da büyüyerek devam etmek istiyoruz. CSO'nun yeni ve genç elemanlarla takviye edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kadrolu eleman istihdamına acilen ihtiyacımız var."

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 17:38
Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER