'Geleceğim Sensin Koro ve Orkestrası' Mecliste

Edirne'de 17 ilköğretim okulundan seçilen kapsamlı bir müzik eğitimi alan 55 çocuk, Mecliste konser verdi.

'Geleceğim Sensin Koro ve Orkestrası' Mecliste

Edirne'de 17 ilköğretim okulundan seçilen; şan, nota ve enstrüman başta olmak üzere kapsamlı müzik eğitimi alan 55 çocuğun bir araya gelerek oluşturduğu 'Geleceğim Sensin Koro ve Orkestrası' 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Mecliste konser verdi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirilen konsere, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türkiye'ye gelen konuk çocuklar katıldı.

Konserde, koro 12 eserle dinleyicilere müzik ziyafeti verdi. 

Konser sonrasında orkestradaki çocukları tebrik eden Şentop, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve onlara hediye verdi.

"Geleceğim Sensin Koro ve Orkestrası", Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde "Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri" isimli çatı projesi kapsamında hayata geçirildi.

Bu çerçevede hayata geçirilen "Geleceğim Sensin" projesi ile Edirne'nin farklı bölgelerindeki ilköğretim okullarında bir yetenek taraması yapıldı ve 17 okuldan 55 yetenekli öğrenciye, şan, nota ve enstrüman başta olmak üzere, kapsamlı bir müzik eğitimi verildi. 

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER