Gerçeklerinin Yerini Hologram Aldı!

Almanya'da bir sirk, geleneksel sirk anlayışının dışına çıkarak hologram teknolojisi ile gösterilerine devam ediyor

Gerçeklerinin Yerini Hologram Aldı!

Geleneksel sirk anlayışındai hayvanlar yaşamlarının çoğunu kafeslerde esir olarak geçiriyor. Doğal olmayan numaralar yapmaya zorlanarak şiddet görüyorlar ve hatta elektroşokun kullanıldığı antreman seanslarına maruz kalıyorlar. Bu uygulamaların farkında olan kişiler artık sirkleri ve diğer hayvan şovlarını boykot etmeleri yadırganamaz. 

 Hollanda, İrlanda ve Meksika'nın da dahil olduğu bazı ülkeler, sirklerde vahşi hayvanların kullanımını yasaklamıştır. Almanya'da Sirk Roncalli olarak bilinen bir sirk, gösterilerini canlı tutmaya yardımcı olması adına konuya daha yaratıcı bir çözüm geliştirdi. Hologramlar ile gerçek hayvanların yerini değiştirdiler! 

Circus Roncalli ilk olarak 1976'da hayvanlarla kalabalıkları eğlendirmeye başladı; Ancak bugün, organizatörler, eğlence endüstrisinde hayvan zulmüne karşı savaşma girişiminde fütüristik hologram yaklaşımının öncüleridir.

Gezici şovlar hala gerçek akrobatlar ve dönen ateşler içeriyor olsa da hayvanların hiçbiri gerçek değil. Bunun yerine, Roncalli 105-ayak genişliğindeki ve 16-ayak genişliğinin tamamını dolduran 360 ° 3D sanal görüntüleri yansıtıyor.

Kaynak: mymodernmet.com

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 12:43
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER