İnsanı İnsana İnsanla İnsanca Anlatılacak Efes'te!

Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır. Selçuk Belediyesi 8- 11 Ekim tarihleri arasında , insanı insana insanca anlatmak adına Efes Tiyatro Festivalini düzenliyor. Festivalde sanatını icra etme isteyenler son başvuru tarihlerini kaçırmayın..

İnsanı İnsana İnsanla İnsanca Anlatılacak Efes'te!

Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır demiş. Turgur ÖZAKMAN.  Selçuk Belediyesi 8- 11 Ekim tarihleri arasında, insanı insana insanca anlatmak adına Efes Tiyatro Festivalini düzenliyor. Tiyatro sanatını sevdirmeyi,Selçukluları tiyatro severlerle buluşturmayı kurulduğu günden beri görev edilmiştir, Selçuk Belediye Tiyatrosu. 

Efes Tiyatro Festivali’nin açılış oyunu olan Troyalı Kadınlar adlı oyun Selçuk Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenecek. Efes Tiyatro Festivali’nde ayrıca ünlü ve usta tiyatrocular oyunculuk ve yazarlık üzerine söyleşilerde Selçuklular ile buluşacak. Festival süresince Selçuk Efes Kent Belleği,  Tiyatro Medresesi, Selçuk Belediyesi Tiyatro Salonu, Selçuk Belediyesi Kültür ve Sanat Evi ve Selçuk’ta yer alan üniversiteler kullanılacak. Efes Tiyatro Festivali süresince bir de festivale özel bir sanat sokağı oluşturulacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek festival kapsamında ayrıca Selçuklu duayen tiyatrocu Hasan Öztürk adına da onur ödülleri verilecek. Efes Tiyatro Festivali kapsamında ayrıca festivale özel oluşturulacak sanat sokağında Selçuklu ressamlar, müzisyenler, fotoğraf sanatçıları, yazar ve şairler Selçuklularla buluşacak.

Efes Tiyatro Festivali’nin Selçuk Belediye Tiyatrosu’nun bir hayali olduğunu ve düzenlenmesi için uzun süredir çalışmalar yürütüldüğünü belirten Selçuk Belediye Tiyatrosu Genel Yönetmeni Erol Namdar; “ Uzun süredir bir tiyatro festivali hazırlığı içerisindeydik. Selçuk’un adını bir tiyatro festivali ile duyurmak istiyoruz. Bu amaçla ilçemiz içi ve dışından birçok tiyatro ekibini ve tiyatrocu arkadaşımızı ilçemize davet ediyoruz. Profesyonel ya da amatör tiyatrocular Selçuk’ta buluşacak. Bunun yanı sıra Selçuk Belediye Tiyatrosu olarak biz de oyunlarımızı sergileyeceğiz. Efes Antik Tiyatro’da oyun sahnelemek gibi bir hayalimiz var. Bunu da gerçekleştirmek istiyoruz. Tiyatromuz kurulduğu günden bugüne kadar bizlere destek veren Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya, belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Özgül Karaalioğlu Yavuz ve çalışma arkadaşlarına, tiyatro festivalimizin gerçekleşmesi sürecinde bize destek veren Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği’ne teşekkür ederim” dedi.

Festivalde yer almak isteyen tiyatro grupları ve tiyatro oyuncuları için son başvuru tarihi 3 Ağustos. Başvurular Selçuk Belediyesi’nin kurumsal sayfasından yapılacak.

Sanattan mahrum bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.    Atatürk 

Volkan Yılmaz

Türkiye Kulisi Editörü


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER