Sahnenin Arkasındaki Kral: 'The Black Godfather'

Netflix, Clarence Avant'ın sahne arkasındaki yükselişini konu alan 'The Black Godfather' belgeselini haziranda yayınlayacak

The Black Godfather,  Muhammed Ali ve Barack Obama gibi ünlü isimlere danışmanlık yapan duyulmamış bir ismin, Clarence Avant’ın sahne arkasındaki yükselişini konu alan belgesel 7 haziranda Netflix'te yayınlanacak.

Siyahi nüfusa karşı ayrımcılığı resmîleştiren Jim Crow Yasaları, Amerika’da hâlâ yürürlükteyken güneyden kaçan Avant; özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin peşine düşer. Ancak güneyden kaçsa da ülkenin her köşesine sinmiştir ayrımcılık. Avant, işte böyle bir zamanda eğlence sektöründe müzik yapımcısı olarak kendine yer edinmeyi başarır.

Belgesel, Avant’ın “siyahi müziğin öncüsü” olarak yükselişini anlatmasının yanı sıra Bill Clinton, Bill Withers, Snoop Dogg, P. Diddy, Lionel Richie, Suzanne de Passe ve Avant ile hayatları kesişen daha nice bildik isimlerle röportajları da içeriyor.

Siyahi bir prodüktörün sektördeki yoğun ırkçılığa karşın neler yapabileceğini kanıtlayan Avant’ın hayranlık duyulası hikâyesinin ekrandaki yansıması The Black Godfather , haziranda Netflix’te olacak.

Kaynak: Bantmag.com

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 12:31
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER