Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2020 Başladı!

Dünya Fotoğraf Örgütü, Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’nin Profesyonel yarışması kapsamında yeni bir ‘Çevre’ kategorisine sahip olduğunu açıkladı

Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2020 Başladı!

'Çevre’ kategorisinde Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’nin Profesyonel yarışması kapsamında fotoğrafçılar,  ‘bugün dünyayı etkileyen çevresel kaygıları ele alma’ konusunda yarışacak.

Dünya Fotoğraf Örgütü, Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri’nin Profesyonel yarışması kapsamında yeni bir ‘Çevre’ kategorisine sahip olduğunu açıkladı. Bu kategoride, fotoğrafçılara ‘bugün dünyayı etkileyen çevresel kaygıları ele alma’ konusunda meydan okumaya çağrılıyor. Ek olarak, 2020 Ödüllerinde, 12-19 yaş arasındaki fotoğrafçıların Aralık 2019’a kadar ayda üçe kadar fotoğraf göndermelerini sağlayan yeni bir Gençlik yarışması da yer alacak.

2020 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, bu ay Gençlik yarışmasını başlattı; son başvuru tarihleri ​​haziran-aralık ayları arasında her ayın son günüdür. Yarışmaya göre, 12 yaşından küçük ve 19 yaşından büyük fotoğrafçılar her ay üç adede kadar tek görüntü sunabilir. Her ay kendi temasına sahiptir ve bir kazanan ve kısa bir liste ile sonuçlanacaktır.

Yeni Gençlik yarışmasına ek olarak, 2020 Ödülleri, 11 Ocak 2020 tarihine sahip Profesyonel yarışmasında yeni bir ‘Çevre’ kategorisine sahip olacak. Organizasyona göre, kazanan ve kısa listeye giren fotoğrafçılar çalışmalarını sergilemek için fırsat elde etmiş olacaklar.

2020 Ödülleri ayrıca open yarışması için son katılım 7 Ocak 2010, Student yarışması için son katılım tarihi 29 Kasım olacak.

Kaynak: 66pixel

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER