Tilda Swinton Virgina Woolf'tan Esinlendi

Oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton kariyerindeki ilk küratörlük görevini üstlendi

Tilda Swinton Virgina Woolf'tan Esinlendi

Aldığı her rolü başarıyla tamamlayan oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton'ın kariyerindeki ilk küratörlük deneyimini, Virgina Woolf'un 'Orlando' romanının cinsiyete meydan okuyan temaları etrafında döndüğü bir fotoğraf sergisiyle yapıyor. 

Kariyerinde kendisine 2008 yılında Oscar kazandıran “Michael Clayton” filminin yanında süper kahraman dünyasının en büyük filmi olan “Avengers: Endgame” gibi yelpazenin iki ucundan filmler barındıran Tilda Swinton, ilk küratörlük deneyimi için edebiyat dünyasının önemli ismi Virginia Woolf’un “Orlando” adlı romanından esinlendiği bir fotoğraf sergisi hazırlıyor.

Swinton’ın beş favori fotoğrafçısından yaklaşık 60 eserin yer alacağı sergi, New York’taki Aperture Foundation’da gerçekleşecek. Woolf’un 1928 yılında yazdığı romanından Sally Potter’ın 1992 yılında aynı isimle uyarladığı filmin başrolünde de yer alan Swinton için bu serginin ayrı bir yeri olacak.

Mickalene Thomas, Lynn Hershman Leeson, Elle Pérez ve Sally Potter’ın da işlerinin bulunacağı sergide yer alacak fotoğrafların bir bölümü şöyle:

Eser: Mickalene Thomas

Eser: Lynn Hershman Leeson

Eser: Paul Mpagi Sepuya

Eser: Elle Pérez

Eser: Zackary Drucke

Kaynak: kültürservisi.com

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 09:52
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER