Uçurumun Kenarına Yerleştirilen 16. Yüzyıl İtalyan Kilisesi

Kuzey İtalya'da bulunan 16. yüzyıl kilisesi Madonna della Corona Tapınağı, uçurumun kenarında gotik mimarisiyle eşsiz bir görüntü sunuyor

Uçurumun Kenarına Yerleştirilen 16. Yüzyıl İtalyan Kilisesi

Kuzey İtalya'da bir uçurumun kenarına yerleştirilmiş olan Madonna della Corona Tapınağı, yaşamı ve dini huzur içinde düşünmek için gidilebilecek yerlerden. Baldo Dağı'ndaki Garda Gölü yakınında bulunan kilise uçurumdan atlayan ince bir kaya rafındaki konumu sayesinde havada duruyor. Göreceli olarak erişilemezliği, yıllar boyunca büyük ölçüde dokunulmadığı için tasarruf lütfu olmuştur.

Kilisenin alanı aslında kutsal adamların sessiz tefekkür için toplanacağı bir keşişti. Daha sonra, 1530'da kilise inşaatı başladı ve 19. yüzyıl boyunca sürekli olarak genişletildi. Aslında, gotik tarzı ön cephesi, 1899'da bir yenilemenin sonucudur. Kilise oldukça iyi korunmuş olmasına rağmen, zaman içinde aşınma belirtileri görülmeye başlamıştır. Öyle ki, 1970'lerin sonlarında, bazı hasarlı kısımların parçalanmasıyla, bölgenin tamamen restorasyonu yapıldı. 1988 yılında restorasyonu tamamladıktan sonra Papaz John Paul II sığınağı ziyaret etti.

Şimdi Madonna della Corona Barınağı, kendi yalnızlıklarını arayan dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçi çeken bir hac bölgesidir. Sadece yaya olarak erişilebilir, kiliseye giden iki yol var. Orijinal yol, yakındaki Brentino kasabasından çıkan uzun bir adımdır. 1920'lerde, hacıları yollarına yönlendirmek için Haç İstasyonlarını temsil eden on dört bronz heykelden oluşan bir asfalt yaya yolu eklendi.

16. YÜZYIL İTALYAN KİLİSESİ, BİR UÇURUMUN KENARINDA YER ALIYOR 

TARİHSEL OLARAK SESSİZ BİR TEFEKKÜR YERİ  

Sadece iki farklı hac yolu boyunca yürüyerek erişilebilir.

Kaynak: mymodernet

Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER