Eşref Kolçak'ın Vasiyeti

Eşref Kolçak, dün Gemlik Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti

Eşref Kolçak'ın Vasiyeti

Akciğerinde sıvı toplanması nedeniyle hastanede müşahede altında tutulan Eşref Kolçak, bir süre önce Gemlik Devlet Hastanesine sevk edilmişti. Usta oyuncu, burada hayata gözlerini yumdu.

Gemlik Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklamada, Kolçak’ın ölüm nedeni açıklanarak, “Değerli sinema sanatçımız Eşref Kolçak 24.04.2019 tarihinde genel durum bozukluğu ve pnömoni tanısı ile hastanemiz yoğun bakım ünitesine yatırıldı. 18.05.2019 tarihinde hipoksik solunum yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği gelişen hasta solunum cihazına bağlandı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 26.05.2019 tarihinde saat 16.40'ta hayatını kaybetmiştir” denildi.

CENAZESİ YARIN

Eşref Kolçak, 2 yıl önce kaybettiği pop sanatçısı oğlu Harun Kolçak’ın cenazesinin ardından eşinin mezarının üzerine yaptırdığı mezara defnedilecek.

Usta oyuncu Kolçak, 2017 yılında kanser tedavisi gören oğlu Harun Kolçak’ın ölümünün ardından 9 yıl önce kaybettiği eşi Özcan Kolçak’ın Bursa’nın Gemlik ilçesindeki mezarının üzerine kendisi için mezar yaptırdı.

Sağlığında verdiği bir röportajında “Benim de mezarım orada. Eşimin yanına kendi mezarımı da yaptırdım. Eşimin mezarının üzerine defnedileceğim” ifadelerini kullanan Kolçak’ın vasiyeti yerine getirilecek.

Salı günü (yarın) ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmesi beklenen Kolçak, eşi Özcan Kolçak’ın mezarının üzerine gömülecek.

"ÇALIŞARAK ÖLMEK İSTİYORUM" DEMİŞTİ

92 yaşındaki usta oyuncu Eşref Kolçak, Hülya Koçyiğit’in “Film Gibi Hayatlar” programına konuk olmuştu. Mesleğine olan aşkını anlatan Eşref Kolçak, “Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum” demişti.

Kolçak, Koçyiğit ile sohbetinde duygusal anlar yaşamıştı. Mesleğine olan tutkusundan bahseden Kolçak, yatarak değil çalışarak ölmek istediğini belirtmişti:

“Fikret Hakan bir röportajında bizi çalıştırmayarak bizi öldürüyorsunuz dedi ve 15 gün sonra öldü. Ben yatakta değil, çalışarak ölmek istiyorum.”

Eşi Özcan Kolçak’la büyük bir aşk yaşadığını söyleyen Eşref Kolçak, eşinin yanına kendi mezarını yaptırdığını söylemişti. Kolçak, “Eşimin yanına kendi mezarımı yaptırdım, oğlumu da annesinin koynuna verdim. Hanımın mezar taşına evimin hanımı, çocuğumun anası, benim kadınım diye yazdırdım. Kendi mezar taşıma ise ‘Sinema gelecek kuşaklara yazılmış canlı mektuplardır’ yazdırdım” demişti.

Şöhret sayıldığı dönemde Kasımpaşa’da bir arkadaşının teşvikiyle sandal alıp balıkçılık yaptığını anlatan Eşref Kolçak, “O iki senede balıkçılıktan kazandığım para, sinemadan daha çoktu. Tek başıma Haliç’te iki köprü arasında 170 çift palamut yakaladım. İki senenin ardından sinema aşkım ağır bastı, tekrar setlere döndüm” demişti.

Kaynak: haberturk.com

Türkiye Kulisi Editör 3


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER