Ceviz Perdesinin Bilmediğimiz Faydaları

Yerken temizlemek için uğraştığımız cevizin perdesi aslında vücudumuz için çok faydalı

Ceviz Perdesinin Bilmediğimiz Faydaları

Cevizin insan sağlığına birçok faydası olduğunu hepimiz biliyoruz. En az kendisi kadar cevizin iç kabukları yani ceviz perdeleri de hem akciğere yararlı hem de öksürüğe karşı etkili. Cevizi kırdıktan sonra içinden çıkan perde görünümlü kabuklar görünüm itibari ile zaten akciğere benziyor ve şimdi tarifini vereceğimiz bu kabuklarla yapılan kür akciğeri temizliyor. Sağlıklı nefes alıp vermek için ceviz perdesi suyunu evde hazırlamak çok kolay.

CEVİZ PERDESİ SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Cevizi tükettikten sonra iç kabuklarını atmayın, saklayın. Ceviz perdesi suyunu hazırlamak istediğinizde bir büyük fincan ayarında suyu kaynatın. 1 tutam ceviz perdesini kaynamış suya atın. Yaklaşık 2-3 dakika, suyun rengi değişene kadar bekleyin. Ceviz perdesi suyunu her gün bir bardak içebilirsiniz.

CEVİZ PERDESİ SUYUNUN FAYDALARI 

En az ceviz kadar cevizin iç kabuklarının faydaları ise şöyle:
Öksürük için ceviz perdesi çayını tükettiğinizde öksürüğün kesildiğini göreceksiniz. Bu çay aynı zamanda kanı temizliyor.

Astım rahatsızlığı olanların tüketmesi öneriliyor. Ceviz perdesi suyu, iyi bir balgam söktürücü olarak biliniyor. Bu su aynı zamanda bağışıklığı güçlendiriyor, vücuttaki mikropları öldürüyor.

Kaynak: Sabah

Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER