Severek Tükettiğimiz Besinler Ömrümüzü Kısaltıyor

Her gün herkesin severek tükettiği ama aslında ömrümüzü kısaltan ve sağlığımızı tehdit eden bu besinle uzan vade de sağlık sorunlarına sebep oluyor

Severek Tükettiğimiz Besinler Ömrümüzü Kısaltıyor

İşte uzak durmamız gereken zararlı besinler

ASİTLİ ŞEKERLİ GIDALAR

Tatlandırıcılı asitli gıdaların sadece kalori oranlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu gıdalar içerisinde hormonlarınızı etkileyen koruyucu gıdalar bulundurmaktadır. Bu içecekler yerine ev yapımı taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.

İŞLENMİŞ ETLER

Her çeşit işlenmiş etler, nitrat, sodyum ve kimyasal kattı maddeleriyle doludur. Bu maddeler onların uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Bu yiyecekler uzun süre dayanırken bir yandan da sağlığınızı elinizden alırlar. Çocuklarda öğrenme güçlüğü, davranış problemleri, diyabet, kalp hastalığı ve kansere neden olabilirler.

CİPSLER

Yüksek ısıda, kızgın yağda pişirilmiş bu ürünler içerisinde akrilamid maddesi barındırır. Bol yağ içermesinin yanı sıra meme kanseri, prostat ve kolon kanserine neden olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bolca koruyucu madde barındırmaktadır.

FAST FOOD

Vaktim yok bugünde dışardan yemek söyleyelim diyenlerdenseniz büyük ihtimalle sizde fast food tüketiyorsunuz. Pratik olup zamandan kazanayım derken sağlığınızdan olmayın. Bu gıdalar içerisinde trans yağ, bolca tuz, koruyucu madde boya ve diğer kimyasalları içerir. Fast food tüketimi kalp damar hastalıklarına, duygu durum bozukluklarına, metabolik bozukluklara ve kansere neden olabilir.

BEYAZ EKMEK

Beyaz ekmeğin sağlığımıza olan zararlarını artık hepimiz biliyoruz ancak tekrar etmekte fayda var. Beyaz ekmek içerisinde besleyici madde barındırmaz. Kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmaktadır.

Kaynak: Sabah

    Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 05:00
    YORUM EKLE
    SIRADAKİ HABER