Şişkinlikten kurtulmanızı sağlayacak en etkili içecek

Şişkinlik hemen hemen herkesin yaşadığı bir problemdir. İdeal kilonuzda olsanız bile, yaşadığınız şişkinlik sorunu nedeniyle göbekli görünebilirsiniz. Peki şişkinlikten kurtulmanın yolları nelerdir? Uzmanlar, sizi şişkinlikten kurtarabilecek etkili bir içecek olduğunun müjdesini verdi.

Şişkinlikten kurtulmanızı sağlayacak en etkili içecek

Şişkinlik ve gaz son derece rahatsız edici olabilir. Her yemekten sonra göbeğiniz çıkıyorsa, şişkinlik problemi yaşıyorsunuz demektir. Uzmanlar, yediklerinizde ve yaşam tarzınızda değişikliğe gitmenizin şişkinlik ve gaz problemini giderebileceğini söylüyor.

Üstelik sıcak havalar da şişkinliği tetikleyebilir. Dehidrasyon ve elektrolit eksikliği şişkinliğe yol açan nedenler arasında.

Mide şişkinliğiyle başa çıkmanın en iyi yolu susuz kalmamaktır. Bu da günlük içmeniz gereken su miktarını düzenli olarak tüketmeniz gerektiği anlamını taşıyor. Elbette aşırıya kaçmadan!

Mideniz yemekleri sindirmekte zorlandığı zaman şişkinlik problemiyle karşılaşabilirsiniz. Bunu aşabilmek için yemek yerken de yeteri kadar su tüketmeniz gerekir.

Su içmeyi sevmeyen insanlar içinse daha etkili bir şişkinlik giderici yöntem var: Hindistan cevizi suyu...

Hindistan cevizi suyu, doğal elektrolitler barındırdığı için kaybettiğiniz suyu geri kazanmanıza yardımcı olarak dehidrasyon semptomlarını azaltır.

Su içmek, vücudun nemli kalması için son derece önemli. Hindistan cevizi suyu, diğer meyve sularından daha az kalori içeren ve ferahlatan başka bir şişkinlik önleyici alternatiftir. 

Gün boyu düz bir karın için en etkili beslenme tüyosu

Çoğu yiyecek mide şişmesini tetikleyebilir bu nedenle bu yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Aşırı tuzlu yiyecekler, vücudumuzdaki suyu tüketir. Alkol ve kafein de şişkinliğe neden olan diğer faktörlerdir.

Meyve ve sebzeler gibi bazı sağlıklı yiyecekler de şişkinliğe neden olabilir. Yüksek su içeren ıspanak, avokado, yoğurt ve lif açısından zengin gıdalar tüketmek yerine, brokoli ve karnabahar tüketmek, şişkinlikle savaşmanıza yardımcı olabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 14:45
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER