'Abdullah Gül'ün Adayı mısınız?'

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, "Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adayı mısınız?" sorusuna "Hayatımda bir Cuma namazı çıkışı selamlaşmamız dışında, hiçbir temasım olmadı kendisiyle." yanıtını verdi.

'Abdullah Gül'ün Adayı mısınız?'

CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Ekrem İmamoğlu, "Kazanamazsanız Beylikdüzü de gitmiş olacak. Genel başkanlığa mı yürüyeceksiniz o durumda?" sorusuna "Şu anda sadece İstanbul'u düşünüyorum" yanıtını verdi. İmamoğlu ayrıca "Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adayı mısınız?" sorusu üzerine Abdullah Gül ile bu konuda herhangi bir teması olmadığını söyledi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Sözcü'den Özlem Gürses'in sorularını yanıtladı. Yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken ifadelerde bulunan İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle;

İstanbul'da asla bitmeyecek fırsatların, kaynakların mevcut olduğunu belirten İmamoğlu, "İstanbul kendi kaynağını oluşturabilir. Bu değeri oluştururken de "mutlak şeffaflık" gerekir. Ben, göreve geldiğimde, ilk iş İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tüm iştiraklerini uluslararası tecrübeye sahip firmalara denetime açacağım. Bu denetleme bir bütçe disiplini de getirecek" ifadesini kullandı.

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu "Yerel seçimleri kazanamazsanız Beylikdüzü de gitmiş olacak, Genel Başkanlığa mı yürüyeceksiniz bu durumda?" şeklinde yöneltilen soruya şöyle yanıt verdi;

"Şu anda tek odaklandığımız şey kazanmak. Ama dünyanın sonu da değil. Siyaseti bir günde bırakabilecek şekilde yapıyorum, benim mesleğim değil, bir görev bu. Genel Başkanlığa gelince, şu anda sadece İstanbul'u düşünüyorum."

İmamoğlu, "Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adayı mısınız?" sorusuna ise "Hayatımda bir Cuma namazı çıkışında rastlaşıp selamlaşmamız dışında, hiçbir temasım ya da sohbetim olmadı kendisiyle." şeklinde cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 09:27
Sadık

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER