Amazon Apple'ı da Geçti

Amazon değerini yüzde 52 arttırarak marka değerinde 315 milyar dolara ulaştı

Amazon Apple'ı da Geçti

2019 yılına ait bazı şirketlerin marka değerleri, BrandZ raporu ile birlikte açıklandı. Bu raporda, Amazon’un Apple ve Google markasını geride bıraktığını görüyoruz. Amazon, 2018 yılında Apple ve Google markalarının ardından gelen üçüncü markaydı. Ancak değerindeki yüzde 52’lik bir artış Amazon’u ilk sıraya yükseltti. Yeni Amazon marka değeri, 315 milyar dolara ulaştı.

AMAZON MARKA DEĞERİ HIZLA YÜKSELİYOR

315 milyar dolarlık marka değerine ulaşmayı başaran Amazon’un hemen arkasından ise Google ve Apple markaları geliyor. Google ve Apple’ın ise marka değerleri konusunda kafa kafaya ilerlediği görülüyor. Apple’ın güncel marka değeri 309 milyar 527 milyon dolar iken Google’ın marka değeri ise 309 milyar dolar şeklinde.

Tabii bu verilen rakamlar yalnızca marka değerini baz alıyor. Piyasadaki genel duruma baktığımızda ise piyasa değeri konusunda Microsoft’un öncelik yaptığı görülüyor. Microsoft’un en büyük pazar payına sahip olduğu piyasada ikinci, üçüncü ve dördüncü sırada sırasıyla Amazon, Apple ve Google’ın şirketi Alphabet geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER