Apple'ın Geliştirdiği Akıllı Gözlük Projesi Durdu Mu?

2020 yılında iPhone’a özel bir aksesuar olarak üretileceği söylenen akıllık gözlük üretimi durdu mu?

Apple'ın Geliştirdiği Akıllı Gözlük Projesi Durdu Mu?

Apple akıllı gözlük, başa çıkılamayacak kadar büyüklükte olan zorluklar ile karşı karşıya mı?  DigiTimes’ın bu konu hakkında yayımladığı bir raporda yazılanlar, rakibi Samsung’u sevindirecek cinsten.

APPLE AKILLI GÖZLÜK ÜRETİMİ GEÇİCİ OLARAK DURDURULDU MU?

12 Temmuz 2019 tarihinde Samsung’un, kendisi adına, katlanabilen artırılmış gerçeklik gözlüğü için bir patent başvurusu yaptığı tahmininde bulunulmuştu. Güney Kore temsilcisinden daha önce bu proje üzerine yoğunlaşan Amerikalı firma, ilgili platformun iddialarına göre artırılmış gerçeklik gözlüğünün üretilmesinde büyük sıkıntılar çekiyor.

Büyük sıkıntılar sebebi ile bu yeni teknolojiyi geliştirmeyi geçici olarak durdurduğu söylenen Apple’ın, farklı teknolojiler ile çözüme ulaşmaya çalışıp çalışmayacağı henüz belli değil. Buradan hareketle, kendisine artırılmış gerçeklik gözlüklerinin piyasaya sürüleceği söylenen yerler de zor durumda.

İddia kaynağının “sıradaki büyük yenilik” olarak adlandırılan akıllı gözlük hakkındaki yazısı hangi gerekçelere dayanıyor? Yayın, ilk olarak, Apple’ın eski tasarımcılarından biri olan Avi Bar-Zeev’in, bu yılın başında, ekipten ayrılmasını dayanak olarak gösteriyor. Onlara göre bu ayrılık, gözlük projesinin sona ermesine sebep oldu. Zira Bar Zeev, daha önce Microsoft’un HoloLens projesinde rol oynayan kilit isimlerden biriydi.

Paylaşılan içerikte dikkat çeken bir diğer nokta ise akıllı gözlük ekibinin iki ay önce dağıtıldığının yazılması oldu. Ekipte bulunan üyelerin, başka cihazların üretimine kaydırıldığı bildirildi. Günün sonunda, tecrübeli şirketin gözlük projesinde bir sorun olduğu görülüyor ancak tüm projenin sonlandırıldığını iddia eden tek bir rapor, bu olayın doğrulanması konusunda yeterli değil.

Kaynak: Shiftdelete

Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER