I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı Büyük İlgi Gördü

Başkentin ilk teknoloji fuarı 14-16 Haziran tarihleri arasında düzenlendi, 10 bini aşkın genç oyun standlarına akın etti

I-TECH Teknoloji Kongre ve Fuarı Büyük İlgi Gördü

14-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen, 10 bin kişinin ağırlandığı teknoloji fuarı I-TECH, katılımcılara ileri teknolojileri birebir deneyimle fırsatı sunarak, farklı kostümlerle fuar alanına gelen gençler, yapılan 'cosplay' yarışmasında eğlendiler.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Ticaret Bakanlığı ile Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası’nın destekleri, Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler ve Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ASTAM) işbirliğiyle gerçekleşen I-TECH renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Dijital Dönüşüm, E-spor, Yatay Gerçeklik, Dikey Zeka, Endüstri 4.0 İçin Türkiye'de Üretim İlişkileri Değerlendirilmesi ve Markalaşması, Türkiye’nin Sanayide Dijital Dönüşümü gibi konuların profesyonelleri tarafından konuşulduğu I-TECH, sahne olduğu etkinliklerle de teknoloji dolu 3 gün yaşattı.

I-TECH'te düzenlenen En İyi Cosplay Yarışması ile Cosplay'ler fuar alanında renkli görüntülere sahne olurken, eğlenceli anlar yaşandı.

GENÇLERİN ORKUN IŞITMAK İLGİSİ

I-TECH'de hayranları ile buluşan fenomen Orkun Işıtmak, genç hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gençler Orkun Işıtmak'ı soru yağmuruna tutarken, ünlü fenomen, fenomen olma serüvenini anlattı; genç hayranlarıyla birer birer fotoğraf çektirdi, fuar standlarını ziyaret etti.

I-TECH'İN İKİNCİSİ GELİYOR

HHB Expo Yönetim Kurulu Şule Dayangaç, I-TECH'in ikincisinin gerçekleşeceğini "Biz HHB Expo olarak önümüzdeki yıl şimdiden ikinci kongre ve fuarı da uluslararası platforma taşıyacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Yarından tezi yok daha geniş kapsamlı uluslararası düzeyde bir organizasyonun çalışmalarını başlatacağız" sözleriyle duyurdu.

E-spor devleriyle gerçekleşen turnuvalara ev sahipliği yapan I-TECH'te ayrıca Microsoft tarafından çocuklara kodlama eğitimi de verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 10:15
Esmanur Tuna


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER