iOS 13 Arayüzünün İlk Görselleri Geldi

iOS 13 Arayüzünün İlk Görselleri Geldi

Akıllı telefon dünyasının en kararlı işletim sistemi olan iOS işletim sistemi için yeni bir sürüm geliyor. Merakla beklediğimiz iOS 13, her sene olduğu gibi en yetenekli iOS sürümü olarak tanıtıma çıkacak. WWDC 2019 etkinliğiyle beraber karşımıza çıkmasını beklediğimiz yeni işletim sistemi sürümünün ne gibi yenilikler sunacağı da uzun süredir tartışılıyor.

Bugüne kadar da çok resmi bir bilgi geldiğini görmek mümkün olmadı. Fakat dün yapılan bir paylaşım, iOS 13 işletim sisteminin arayüzünün nasıl gözükeceğini ortaya çıkardı.

iOS 13 İŞLETİM SİSTEMİ KARANLIK MODLA GELİYOR

iOS 13 işletim sistemine ait olduğu belirtilen bazı görseller, nasıl bir arayüzle karşı karşıya olduğumuzu ortaya çıkarmış oldu. İlk dikkat çeken kısım koyu tema özelliği oldu. Uzun süredir konuşulan koyu tema özelliğinin bu sürümle beraber kullanıma gireceğini görüyoruz.

iOS 13 kullanıcılarının karanlık moda geçmesi için yapması gereken tek şey ise kontrol merkezi üzerinden karanlık modu seçmek olacak. Bunun dışında ayarlar menüsüne de yine karanlık mod özelliğinin eklenmesi beklentisi var. Fakat bunun için tam olarak nasıl bir menü kullanılacağı konusunda açıklamalar yapılmış değil.

Koyu temanın dışında, Dock menüsünde de bazı değişikliklerin olacağı görülüyor. Ayrıca ekran görüntüsü alınması konusunda da yine ekstra özellikler karşımıza çıkacak. Ekran görüntüsü aldıktan sonra birkaç tuşla düzenleme gerçekleştirmek mümkün hale gelecek.

Genel olarak tüm tasarımın değişmesi de beklenmekte. Daha detaylı bilgiler için iOS 13 tanıtımının yapılacağı WWDC 2019 etkinliğini beklemek gerekecek.

Kaynak: Appleuzmani

Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER