LG Dünyada Bir İlki Başardı

LG oyuncu monitörleri konusunda bir ilke imza attı

LG Dünyada Bir İlki Başardı

Oyun lar ile donanımların tanıtıldığı ve çokça konuşulduğu E3 2019’da tarihi bir an yaşandı. Kullanıcıların renk kayıpları ve görüntü gecikmeleri hakkında verdiği geri bildirimleri dikkate alan LG, Dünya’daki ilk 1 milisaniye gecikmeli ve renk değişimi kayıplarını yok etme özelliğine sahip ( IPS ) olan oyuncu monitörünü tanıttı.

LG oyuncu monitörü hususunda çok önemli bir yenilik getirdi!

Genel merkezi Güney Kore’nin başkenti Seul’da olan şirket, video oyunu fuarına iki yeni oyuncu monitörüyle katılım sağladı. LG’nin UltraGear ailesine mensup olan yeni ekranlar, IPS teknoloji sayesinde yüksek bir görüntü kalitesine sahipler. Güney Koreli firma, yeni ürünlerini büyük ve küçük olarak ayırmış. Büyük olan versiyonu ( 38GL950G modeli ) şu özelliklere sahip:

38GL950G MODEL ÖZELLİKLERİ

Geniş ve kavisli bir ekran

37.5 inç

3840 x 1600 çözünürlük

450 ışık yoğunluğu birimi

175 Hz

Nvidia’nın görüntü netliği ve hareket hızı konusunda kullandığı G-SYNC teknolojisi 27GL850 modeli olarak adlandırılan küçük oyuncu monitörü, büyük versiyona göre daha düşük özelliklere sahip:

Dikdörtgen bir ekran

27 inç

2560 x 1440 çözünürlük

350 ışık yoğunluğu birimi

144 Hz

Nvidia’nın görüntü netliği ve hareket hızı konusunda kullandığı G-SYNC teknolojisi

1 Temmuz 2019 ‘da Amerika Birleşik Devletleri’nde ön siparişi verilebilecek olan ürünün Avrupa’daki ön sipariş tarihi henüz belli değil. Tahminler, bu yılın sonunu işaret ediyor. Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi yok.

Kaynak:Shiftdelete

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER