Netflix'in Yeni Rakibi Hazırlıklı Geliyor

HBO Max resmen duyurulu.  Netflix, Prime Video ve Disney Plus gibi servislere direkt olarak rakip olan HBO Max, 2020'nin ilkbahar aylarında ABD'de kullanıma başlanılması planlanıyor.

Netflix'in Yeni Rakibi Hazırlıklı Geliyor

HBO'nun bildiğiniz gibi hali hazırda HBO Now isimli bir yayın servisi vardı. 15 dolarlık abonelik ücretine sahip olan HBO Now'da; Game of Thrones, Westworld veya Chernobyl gibi kanalın tüm ünlü içerikleri şu anda izlenebiliyor. Yeni yayın servisi HBO Max ise HBO Now'a göre daha geniş bir kütüphaneye sahip olacak. WarnerMedia, HBO Max kütüphanesinin HBO kanalıyla birlikte WarnerMedia'ya ait diğer tüm içerikleri barındıracağını söyledi. Bunlara Warner Bros ve DC filmleri de dahil.

NETFLIX'E 'FRIENDS' DARBESİ


WarnerMedia'nın bugün yaptıpı duyurunun en dikkat çeken noktası Friends dizisi oldu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Friends bundan sonra dijital olarak yalnızca HBO Max platformunda izlenebilecek.

Tüm zamanların en popüler komedi dizilerinden birisi olan Friends, şu anda ABD'de Netflix'in en çok izlenen ikinci içeriği konumunda (ilk sırada The Office var). Friends'in HBO Max'a geçiş yapmasıyla birlikte WarnerMedia, Netflix'e büyük bir darbe vurmuş olacak. Friends aynı zamanda HBO Max'ın da en büyük kozu olacak.

Tabi tüm bu yazdıklarımız ABD için geçerli. Friends bildiğiniz gibi zaten Netflix Türkiye'de izlenemiyordu. HBO Max platformunun da Türkiye'de yayınlanma olaslığı şu anda pek yüksek görünmüyor. Ülkemizdeki Friends hayranları diziyi yine illegal yollardan izlemeye devam edecek gibi.


HBO Max platformunda ayrıca WarnerMedia'nın sahip olduğu Warner Bros, New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth ve Looney Tunes gibi tüm stüdyo ve kanalların içerikleri izlenebilecek.

WarnerMedia, HBO Max'ın fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. HBO Now platformunun aylık ücreti 15 dolardı. Dolayısıyla HBO Max'ın biraz daha yüksek bir fiyata sahip olması bekleniyor. 

Kaynak: Donanımhaber

Türkiye Kulisi Editör 5


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER