PUBG Mobile'dan 2,5 Milyon Ödül

PUBG Mobile, 1. yaşını Alan Walker'ın yeni single'ı 'On My Way' ile işbirliğiyle kutladı.

PUBG Mobile'dan 2,5 Milyon Ödül

Meydana çıkışından kısa bir süre sonra bütün dünyanın en sevilen mobil oyunu haline gelen Pubg Mobile, 1. yaşını 2,5 milyon dolarlık bir ödülle kutladı. Dikkatleri çeken diğer nokta ise Alan Walker ile yaptığı işbirliği oldu.

Tencent Games ve PUBG Corporation, PUBG MOBILE’ın birinci yaş gününde dünyaca ünlü sanatçı Alan Walker ile işbirliğini ve 2019 PUBG MOBILE Club Open (PMCO) turnuva serisini duyurdular. İki şirket, Alan Walker’ın 21 Mart’ta New York’ta düzenlenen PUBG MOBILE yılbaşı partisinde ilk kez söylediği On My Way adlı yeni single için Sony Music Entertainment ve Liquid State ile işbirliği yaptı. Şarkı, PUBG MOBILE içinde çaldığı gibi, çeşitli internet müzik ve video hizmetlerinde de yer alacak.

Oyunun yıl dönümünü ve şarkının çıkışını kutlamak için PUBG MOBILE oyuncuları Alan Walker’ın ikonik maskesini ve kapüşonunu içeren kıyafetleri oyunda kullanabilecekler. Ayrıca, oyuncular PUBG MOBILE içerisindeki lobide ya da oyunda otomobil sürerken On My Way dinleyebilecekler. Düzenlenen etkinlikte, Alan Walker oyun influencer’ları Liza Peachy, Faze Adapt ve Scotty Sire ile PUBG MOBILE da oynadı.

Walker, “PUBG MOBILE ile aynı değerleri paylaşıyoruz. Bu işbirliği öncesinde, birlik olmayı sembolize eden ve hayata geçiren benzersiz bir beste yapmak istiyordum. Benim gibi bir maske ve kapüşon taktıklarında, oyuncular da birer Walker’a dönüşecekler. PUBG MOBILE oyununu açtığımda ya da üçüncü seviye kaskı taktığımda, ben de bir kahraman oluyorum ve bu da bir başka çeşit birlik duygusu yaratıyor” dedi.

PMCO 2019, Vivo’nun ana sponsorluğunda ve akıllı telefon sponsorluğunda gerçekleştirilecek. İlkbahar ve Sonbahar Bölümlerinden oluşacak turnuvanın ilkbahar ayağında Güneydoğu Asya, Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Kore, Japonya, Çin ve Diğer adlı 10 bölge kapsam dahilinde olacak. İlkbahar Bölümü için 35 binden fazla takım kayıt olurken, internet üzerindeki elemeler 22 Mart’ta başlayıp 30 Mart’ta son bulacak. Global Finaller ise Temmuz ayında Berlin’de yapılacak.

Tencent Games, Küresel Yayın Departmanı Genel Müdürü Vincent Wang, şöyle konuştu: “2019’un PUBG MOBILE yılı olması için çalışıyoruz. İlk yıl dönümü partimiz, influencer’ları ve EDM süperstarı Alan Walker’ın müzik yeteneklerini bir araya getiren harika bir etkinlik oldu. Ayrıca bu yıl için on binlerce takımın 2,5 milyon dolarlık ödül için yarışacağı heyecan ve tutku dolu e-spor planlarımızı açıkladık. PUBG MOBILE e-spor ekosistemini geliştirmemiz için büyük bir adım olan bu gelişme, dünyadaki mobil oyun turnuvalarına da öncülük edecek.”

PUBG MOBILE, aylık aktif kullanıcı sayısı açısından dünyanın bir numaralı oyunudur ve bugüne dek (Çin dışında) 200 milyondan fazla kez indirilmiştir.

PUBG MOBILE hakkında:

2017’de eğlence sektöründe fırtına gibi esen orijinal PC ve Xbox One oyunu Playerunknown’s Battlegrounds tabanlı PUBG MOBILE, Tencent Games ve PUBG Corporation tarafından geliştirilmiştir. 8x8 km boyutlarındaki bir adaya en fazla 100 oyuncu paraşütle iner ve içlerinden sadece biri kazanır. Oyuncular sürekli yer değiştirmeli ve kendi silahlarını, araçlarını ve kaynaklarını bulmaları gerekir ve bir yandan küçülen savaş alanıyla baş etmeye çalışırken, bir yandan da görsel ve teknik olarak zengin olan savaş alanında gördüğü bütün oyuncuları mağlup etmelidir.

SME hakkında:

Sony Music Entertainment, yerel ve uluslararası süperstarlardan oluşan geniş bir sanatçı portföyüne sahip global bir müzik kayıt şirketidir. Şirket, tarihteki en önemli kayıtların bazılarına sahip geniş bir kataloğu elinde bulundurmaktadır. Aralarında Arista Nashville, Bazmark Records, Beach Street Records, Black Butter Records, BPG Music, Bystorm Entertainment, Columbia Nashville, Columbia Records, Day 1, Descendant Records, Epic Records, Essential Records, Essential Worship, Flying Buddha, Fo Yo Soul Recordings, Insanity Records, Kemosabe Records, Latium Entertainment, Legacy Recordings, Louder Than Life, Masterworks, Masterworks Broadway, OKeh, Polo Ground Music, Portrait, RCA Inspiration, RCA Nashville, RCA Records, Relentless Records, Reunion Records, Sony Classical, Sony Music Latin, Star Time International, Syco Music, Vested in Culture ve Volcano’nun da bulunduğu, her müzik türünden temsiliyete sahip, başlıca kayıt şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Sony Music Entertainment, bir Sony Corporation of America iştirakidir.

Liquid State hakkında:

Sony Music ve Tencent Music Entertainment tarafından kurulan Liquid State, Asya bölgesindeki ve uluslararası sanatçılara ev sahipliği yapan yeni bir plak şirketidir. Liquid State, Asya’daki çok sayıda yerel yeteneği dünya sahnesine çıkarırken, uluslararası sanatçılar için eşsiz bir destek sağlamaktadır. Kurulduğu 2018 yılından bu yana, plak şirketi aralarında Alan Walker, BOBBY (iKon), CORSAK, Dynoro, K-391, Oliver Heldens, Lay Zhang ve VaVa’nın da bulunduğu çok sayıda sanatçının özgün müziklerini yayımlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 14:15
Türkiye Kulisi Editör 1


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmailEfeErk
İsmailEfeErk - 5 ay Önce

Merhaba anı yaşa

SIRADAKİ HABER