Samsung Galaxy A Serisinde Rekor Satış

Geçtiğimiz yıllara kadar sadece orta seviye modellerden oluşan Galaxy A serisi baştan aşağı yenilendi. Samsung ekrandan parmak izi okuyan, ekrana gömülü kameraya sahip olan modeller tanıtarak orta-üst segmente odaklandı.

Samsung Galaxy A Serisinde Rekor Satış

A SERİSİ 5 MİLYON SATIŞ RAKAMINA ULAŞTI

Shiftdelete'de yer alan habere göre, amiral gemileri ile orta segment arasında köprü görevi gören Galaxy A serisi telefonlar özellikle Hindistan ve Çin’de yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Samsung Hindistan’ın Pazarlama Direktörü Ranjivjit Singh, 40 gün içerisinde Hindistan’da 2 milyondan fazla A serisi telefonun satıldığını açıklamıştı.

Aradan geçen 30 günün ardından yani Galaxy A serisi telefonlar Hindistan’da satışa sunulduktan 70 gün sonra bu sayı iki kattan fazla arttı. Reuters’e konuşan Ranjivjit Singh satış rakamlarının 5 milyon seviyesine ulaştığını açıkladı.

Samsung, Hindistan’da premium telefon segmentinin yüzde 77’lik bölümünü elinde bulundurduğunu iddia ediyor. Ancak, Xiaomi ve Oppo’nun uygun fiyatlı modelleri nedeniyle özellikle alt kesimlerde güçlü bir rekabet ile karşı karşıya.

Counterpoint tarafından yayınlanan verilere göre, Mart ayında Samsung ülkedeki tüm akıllı telefonların yüzde 23’lük bölümünü elinde bulunduruyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER